Polskie Radio
Section05

Ewa Szczecińska

11. Festiwal Prawykonań. Transmisja koncertu inauguracyjnego

Festiwal Prawykonań to święto odkryć muzyki – tej najnowszej, ale także tej, której czas nadszedł z opóźnieniem. W Dwójce będziemy transmitować koncert inaugurujący tegoroczną, 11. odsłonę festiwalu. W programie znalazły się dzieła kompozytorów różnych pokoleń i odmiennych artystycznych doświadczeń. Zapraszamy do słuchania w piątek od godziny 19.00.
Zobacz więcej na temat:  koncert Festiwal Prawykonań muzyka współczesna

Łańcuch XXII: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus na finał festiwalu

Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XXII" przeszedł już do historii. Warto jednak wracać do tego, co było udane, dlatego w "Filharmonii Dwójki" zaprezentowaliśmy koncert finałowy tegorocznego wydarzenia. Wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. W programie muzyka Lutosławskiego i Martinů.
Zobacz więcej na temat:  Festiwal Łańcuch Sinfonia Iuventus studio im. Witolda Lutosławskiego Witold Lutosławski koncert Monika Wolińska

Wojciech Błażejczyk: w improwizacji kluczowe są emocje [WIDEO]

Kompozytor, reżyser dźwięku, pedagog i członek słynnego warszawskiego kolektywu muzyki nowej Hashtag ensemble. Autor kunsztownej muzyki, komponowanej między klasycznymi instrumentami, tworzonymi przez siebie obiektami dźwiękowymi i elektroniką, która wnika głęboko w widmo akustycznych dźwięków i przekształca je. Gościem Dwójki był Wojciech Błażejczyk.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka muzyka współczesna muzyka klasyczna improwizacja KULTURA Wojciech Błażejczyk kompozytor komponowanie Zobacz także instrumenty instrument instrumenty muzyczne