Polskie Radio
Section05

Lech Poznań

Ekstraklasa, Śląsk - Lech. Żuraw ma pretensje do sędziów: nie pierwszy raz zdarza się taka sytuacja

W sobotnim meczu trzeciej kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Lechem Poznań 3:3. Obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu, a spotkanie przyniosło wiele emocji. Po meczu trener gości Dariusz Żuraw miał pretensje do arbitra Piotra Lasyka o podyktowanie rzutu karnego dla wrocławian, po którym wynik ustalił Robert Pich. - Nasz zawodnik najpierw trafił w piłkę - mówił szkoleniowiec Lecha na pomeczowej konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa śląsk wrocław

Ekstraklasa: Lech Poznań - Wisła Płock. Cios za cios, wicemistrz Polski wciąż bez wygranej

Lech Poznań zremisował 2:2 (0:1) z Wisłą Płock w meczu 2. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. W 17. minucie wynik otworzył pomocnik gości Mateusz Szwoch, który pewnie wykonał "jedenastkę". Wyrównał w 57. minucie Szwed Mikael Ishak, a 11 minut później na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jakub Kamiński. Gola na wagę remisu strzelił w 88. minucie z rzutu karnego Patryk Tuszyński.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa wisła płock SPORT Piłka nożna

Liga Europy: Lech Poznań zdominował rywala. "Oddali choć jeden strzał na naszą bramkę?"

Piłkarze Lecha Poznań pokonali na własnym stadionie łotewski FK Valmiera 3:0 (0:0) w meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. - Byłem spokojny o wynik, nawet nie wiem, czy przeciwnik oddał jeden strzał na naszą bramkę. Praktycznie nie wychodził ze swojej połowy - podsumował mecz w Poznaniu trener Lecha Dariusz Żuraw.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT Liga Europy