Polskie Radio
Section05

Lekkoatletyka

Justyna Święty-Ersetic przekazała smutne wieści. "Plany były ogromne"

Justyna Święty-Ersetic ogłosiła w mediach społecznościowych zakończenie swoich tegorocznych startów. - Dla mnie niestety sezon, bardzo krótki sezon dobiegł końca. W tym roku nie zobaczycie mnie już na bieżni. Zawiodło po raz kolejny zdrowie, a z tym pojawił się ogromny zawód i rozczarowanie" - napisała na Instagramie biegaczka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Justyna Święty-Ersetic Bieg 400m mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023

Paweł Fajdek nagrał piosenkę z legendą rapu

Paweł Fajdek, trener Damian Kamiński i słynny raper Peja wykonali utwór zapowiadający Diamentową Ligę w Polsce. – To rap, który jednak przede wszystkim upamiętnia Kamilę Skolimowską. 16 lipca jest w końcu jej memoriał – zaprasza pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem. I przypomina, że Peja wziął się w tym projekcie nieprzypadkowo. Kamila go uwielbiała.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rzut młotem Paweł Fajdek rap peja

Nowicki rzuca nieźle, ale czeka na błysk. Ma przyjść na MŚ

– Moje rzucanie jest niezłe, w miarę równe, ale brakuje tego błysku. Mam nadzieję, że przyjdzie on na sierpniowe mistrzostwa świata – mówi mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki. Czołowy polski młociarz wygrał rywalizację podczas Igrzysk Europejskich 2023, a razem z reprezentacją Polski wywalczył srebro Drużynowych Mistrzostw Europy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rzut młotem Wojciech Nowicki Budapeszt 2023

Lekkoatleci nie zawiedli w DME. Polacy elitą Europy

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce zajęła drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie rozgrywanych jako część Igrzysk Europejskich. Zwyciężyli Włosi, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. Indywidualnie w niedzielę Biało-Czerwoni zdobyli dwa srebrne medale i jeden brązowy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT inne dyscypliny igrzyska europejskie 2023 Anna Kiełbasińska Natalia Kaczmarek ewa swoboda Pia Skrzyszowska Wojciech Nowicki

Kosmiczny finisz Kaczmarek. Polska sztafeta z medalem!

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła w Chorzowie srebrny medal Igrzysk Europejskich czasem 3:12.87. Biało-Czerwoni wygrali kończący zmagania w Drużynowych Mistrzostwach Europy bieg najwyższej dywizji po kapitalnym finiszy Natalii Kaczmarek, ale lepszy wynik - 3.12,34 - uzyskali Czesi we wcześniejszej serii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT inne dyscypliny Sztafeta 4x400 m Anna Kiełbasińska Natalia Kaczmarek igrzyska europejskie 2023

Igrzyska Europejskie 2023: Biało-Czerwoni na trzecim miejscu po pierwszym dniu DME

Polscy lekkoatleci zajmują trzecie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji w drużynowych mistrzostwach Europy w Chorzowie rozgrywanych w ramach Igrzysk Europejskich. Prowadzą Włosi. Indywidualnie złoto IE zdobyła w biegu na 100 m Ewa Swoboda. Srebro wywalczyła Natalia Kaczmarek na 400 m.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Chorzów igrzyska europejskie 2023 ewa swoboda bieg 100 m Piotr Lisek Natalia Kaczmarek Skok o tyczce Bieg 400m