Polskie Radio
Section05

media publiczne

POLSKIE RADIO 24 Sędzia Trybunału Stanu: KRRiT powinna przekazać środki mediom publicznym

- Obowiązek dokonania podziału środków pomiędzy organy publicznej radiofonii i telewizji nakłada ustawa. Koncentrowanie się na tym, że nie wiadomo, z perspektywy KRRiT, kto jest aktualnie uprawniony do prowadzenia spraw spółki, nie stawi podstawy do tego, aby nie realizować ustawowego obowiązku - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Naczelnej Rady Adwokackiej i członek Trybunału Stanu Przemysław Rosati.  
Zobacz więcej na temat:  KRRiT Maciej Świrski Bartłomiej Sienkiewicz abonament rtv Polskie Radio telewizja publiczna

PR24 Media publiczne. Ordyński o potrzebie obrony dziennikarzy

- Po tej nauce, której doznaliśmy, powinniśmy wyciągnąć z ostatniego 8-lecia jasne i precyzyjne wnioski. Mam nadzieję (…), że nowe regulacje prawne dotyczące mediów publicznych będą nie tylko zajmowały się konstrukcją tych mediów (…), ale też wypracowaniem profesjonalnych standardów obrony dziennikarzy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Ordyński (Rada Programowa Polskiego Radia).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Ordyński Karol Modzelewski Paweł Wojewódka dziennikarstwo

PR24 Finansowanie mediów publicznych. "Nie ma lepszej metody"

- Przewidujemy, że przez najbliższe dwa, trzy lata - jeśli nowa ustawa wejdzie w życie - media publiczne będą finansowane z budżetu. Dopiero potem, kiedy swoim programem, wiarygodnością i atrakcyjnością zasłużą sobie na zaufanie społeczne, można będzie wprowadzić składkę audiowizualną. Nie ma lepszej metody niż ta składka - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dworak, były prezes Telewizji Polskiej i były przewodniczący KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo media Polskie Radio TVP Jan Dworak

TVP chce odszkodowania od byłego kierownictwa TAI. Adamczyk, Pereira i Tulicki mają zapłacić 1,3 mln zł

Likwidator TVP Daniel Gorgosz skierował do byłych członków kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - Michała Adamczyka, Marcina Tulickiego i Samuela Pereiry - przedsądowe wezwanie do zapłaty odszkodowania w wysokości ponad 1,3 miliona złotych wraz z odsetkami. Adamczyk, Tulicki i Pereira mają dwa tygodnie na wpłacenie tej kwoty.
Zobacz więcej na temat:  TVP odszkodowanie pieniądze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA polityka

Minister kultury: brak wpisu likwidacji PR i TVP do KRS nie ma żadnego znaczenia

- Brak wpisu do KRS likwidacji Polskiego Radia i Telewizji Polskiej nie ma żadnego znaczenia dla funkcjonowania tych spółek - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz. To komentarz do dzisiejszej decyzji referendarza sądowego w Warszawie, który odmówił dokonania takiego wpisu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVP Polskie Radio telewizja publiczna media Bartłomiej Sienkiewicz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Trybunał Konstytucyjny krs prawo Rząd Donalda Tuska

"Odmowa wpisu w KRS nie powoduje zmian we władzach TVP". Oświadczenie MKDiN

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wydanym oświadczeniu stwierdza, że odmowa wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym otwarcia likwidacji TVP, nie powoduje skutków w postaci zmiany statusu spółki i jej władz. Telewizja Polska S.A. jest nadal w stanie likwidacji na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki (WZA), likwidatorem Spółki jest Pan Daniel Gorgosz, powołany tą samą uchwałą.
Zobacz więcej na temat:  TVP Bartłomiej Sienkiewicz prawo sąd krs POLSKA polityka

Zmiany w Polskim Radiu. Sąd odrzucił wniosek o wpis do KRS. MKiDN: nie wywołuje skutków prawnych

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wydanym komunikacie podkreśla, że dzisiejsza odmowa otwarcia likwidacji Polskiego Radia S.A. poprzez wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym, nie wywołuje skutków prawnych powodujących zmianę statusu Spółki i jej władz. Polskie Radio S.A. w likwidacji zapowiada złożenie skargi na dzisiejszą czynność referendarza sądowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz POLSKA

PR24 Konstytucjonalista: orzeczenie TK powinno być pominięte, minister kultury ma rację

- Mamy taką sytuację, że umyślnie zniszczono Trybunał Konstytucyjny. Zrobili to ci, którzy są teraz opozycją. Gdy byli u władzy nie pomyśleli o tym, że może kiedyś TK się przyda. Jak się zniszczyło, to TK nie ma. Sędziowie zajęli miejsca już zajęte przez sędziów, których nie powołano. Prezydent miał obowiązek odebrać od nich przysięgę, nie odebrał. W tym jest cały szkopuł w tej sprawie - mówił w Polskim Radiu 24 konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski w Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny POLSKA