Polskie Radio
Section05

Pia Skrzyszowska

TYLKO U NAS Pięcioro Polaków na starcie MŚ. Ambitny cel Skrzyszowskiej

Pięcioro reprezentantów Polski wystartuje we wtorek w czwartym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata. Na stadionie w Budapeszcie zaprezentują się: Pia Skrzyszowska i Klaudia Siciarz w eliminacjach biegu na 100 metrów przez płotki, Mateusz Borkowski i Filip Ostrowski w eliminacjach biegu na 800 metrów oraz Norbert Kobielski w finale skoku wzwyż.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Bieg 100 m przez płotki Skok wzwyż Budapeszt 2023 Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023

MŚ w lekkoatletyce: Polska z najgorszym wynikiem od lat?

Emocje przed rozpoczynającymi się w sobotę lekkoatletycznymi mistrzostwami świata rosną. W mediach pojawia się coraz więcej prognoz i spekulacji na temat medalowych szans poszczególnych zawodników. Według dziennikarzy Athletics Weekly, Biało-Czerwoni przywiozą z Budapesztu zaledwie jeden krążek!
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023 Budapeszt 2023 Paweł Fajdek Wojciech Nowicki Natalia Kaczmarek Anita Włodarczyk

Lekkoatleci nie zawiedli w DME. Polacy elitą Europy

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce zajęła drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie rozgrywanych jako część Igrzysk Europejskich. Zwyciężyli Włosi, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. Indywidualnie w niedzielę Biało-Czerwoni zdobyli dwa srebrne medale i jeden brązowy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT inne dyscypliny igrzyska europejskie 2023 Lekkoatletyka Anna Kiełbasińska Natalia Kaczmarek ewa swoboda Wojciech Nowicki

Lekkoatletyczna wiosna pod znakiem Memoriału Kusocińskiego

Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki pojawią się 4 czerwca na Stadionie Śląskim podczas 69. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. – Obsada jaką będzie miał w tym roku mityng sprawia, że będzie to z pewnością najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne tej wiosny w Polsce – zapewnia dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Memoriał Natalia Kaczmarek ewa swoboda Justyna Święty-Ersetic Piotr Lisek Skok o tyczce Bieg 400m Bieg 100 m przez płotki Chorzów

Polka najlepsza w Toruniu! 21-latka blisko krajowego rekordu

Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 60 metrów przez płotki podczas mityngu Orlen Copernicus Cup, który odbył się w Toruniu. Z Polaków na podium uplasowała się jeszcze czwórka lekkoatletów – Ewa Swoboda na dystansie 60 metrów była druga, Jakub Szymański na 60 metrów przez płotki zajął trzecie miejsce, podobnie jak Norbert Kobielski w konkursie skoku wzwyż. Z kolei drugie miejsce w biegu na jedną milę zajęła Weronika Lizakowska. Mityng ten jest jednym z siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Toruń ewa swoboda Skok o tyczce Piotr Lisek Skok wzwyż Bieg 400m Bieg 800m Bieg 1500 m Skok w dal

Wielka lekkoatletyka w Toruniu. Skrzyszowska z rekordem?

To będzie najważniejszy moment tej zimy w polskiej lekkiej atletyce. Plejada gwiazd z Polski i zagranicy zaprezentuje się kibicom w trakcie ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety, więc jest duża szansa, że w środowe popołudnie hala wypełni się do ostatniego miejsca.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka ewa swoboda SPORT Natalia Kaczmarek Patryk Dobek Bieg 400m Bieg 800m Bieg 1500 m Skok w dal Skok wzwyż Skok o tyczce Toruń Paweł Wojciechowski