Polskie Radio
Section05

sąd

List gończy za byłym zarządcą Pałacu Tarnowskich. Ścigany m.in. za oszustwa

Sąd wydał list gończy za byłym zarządcą Pałacu Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim - Andrzejem Dobrzynieckim-Cartier - poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Jan Klocek. We wrześniu Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał wyrok dwóch lat i czterech miesięcy więzienia za oszustwa i łamanie praw pracowniczych, jednak do tej pory skazany nie został doprowadzony do odbycia kary.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo policja oszustwo

Zbigniew Ziobro złożył skargę na decyzję sądu ws. oszustwa. "Prawo nie może być narzędziem do krzywdzenia ludzi"

Złożyłem skargę nadzwyczajną ws. małżeństwa, które padło ofiarą oszustwa; stracili nieruchomość wartą kilkanaście milionów złotych - poinformował w sobotę w mediach społecznościowych minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro sądownictwo prokuratura Prokuratura Krajowa Prokuratura Generalna Ministerstwo Sprawiedliwości oszustwo oszustwa przestępczość

Włodzimierz Karpiński europosłem. PE potwierdził jego mandat

Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie oficjalnie potwierdziło, że Włodzimierz Karpiński otrzymał mandat europosła i zastąpi wybranego do Sejmu Krzysztofa Hetmana. Cały Parlament Europejski zostanie poinformowany o tym na sesji plenarnej w poniedziałek w Strasburgu. Wtedy decyzję o objęciu mandatów przez nowych europosłów ogłosi przewodnicząca Europarlamentu Roberta Metsola.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Włodzimierz Karpiński Unia Europejska areszt Beata Płomecka