Polskie Radio
Section05

sporty motorowe

Żużlowa GP: jest nowy projekt kalendarza. Gorzów Wielkopolski wraca do cyklu

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) ogłosiła w środę nowy kalendarz indywidualnych oraz drużynowych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. W ramach cyklu Speedway Grand Prix odbędzie się osiem turniejów w formie dwudniowych zawodów. Z kolei w drużynowym Speedway of Nations nie będzie eliminacji, a w finale pojedzie siedem wytypowanych zespołów, w tym Polacy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Moto sport Speedway grand prix

Finał Złotego Kasku: bezbłędny Zmarzlik triumfuje w Bydgoszczy

Żużlowiec Bartosz Zmarzlik wygrał finał zawodów o Złoty Kask. W zawodach rozgrywanych w Bydgoszczy mistrz świta zwyciężył w swoich wszystkich 5 biegach i zdobył 15 punktów. To pierwsze zwycięstwo Zmarzlika w tych zawodach w karierze. Do wyłonienia drugiego miejsca potrzebny był dodatkowy bieg w którym Paweł Przedpełski (12 pkt.) pokonał Krzysztofa Kasprzaka (12 pkt.).
Zobacz więcej na temat:  żużel Moto sport SPORT Bartosz Zmarzlik Stal Gorzów

WRC: Kajetanowicz i Szczepaniak wracają do rywalizacji. "Pandemia spowodowała wielki głód jazdy"

Za niespełna miesiąc wznowiony zostanie sezon rajdowych mistrzostw świata (WRC). Do udziału w rywalizacji przygotowuje się wicemistrz WRC 2 minionego sezonu, Kajetan Kajetanowicz. Kierowca Lotos Rally Team wybrał się do hiszpańskiej prowincji Kantabria, by na tamtejszych asfaltach poznawać możliwości nowej Skody Fabii R5 evo.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport