Polskie Radio
Section05

Tenis

"Co się tak cieszycie ze zwycięstw Igi?". Internauci oburzeni słowami znanego politologa

Marek Migalski wyraził na Twitterze swoje zdziwienie radością Polaków z sukcesów tenisistki Igi Świątek. "Co się tak cieszycie ze zwycięstw Igi? Co macie z nią wspólnego? Tyle, co wszystkie 21-latki na świecie" - napisał Migalski. Internauci nie kryją oburzenia wypowiedzią politologa. Inni śmieją się, nazywając go "smerfem marudą".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Iga Świątek WTA french open Marek Migalski

TYLKO U NAS Świątek w bojowym nastroju przed finałem. "Nie odpuszczam"

Iga Świątek pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę 6:2, 6:1 i awansowała do finału wielkoszlemowego French Open. Liderka rankingu WTA jest zadowolona, że udało jej się poprawić koncentrację, której brakowało podczas początkowej fazy turnieju. - Kiedy zdobywam przewagę, to raczej nie odpuszczam - stwierdziła na antenie Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Iga Świątek roland garros french open TYLKO U NAS wielki szlem

Roland Garros 2022: Martyn Pawelski awansował do półfinału turnieju juniorów. "Złapałem formę i lecę dalej"

Martyn Pawelski w czwartek w ćwierćfinale juniorskiego Roland Garros pokonał Meksykanina Mendeza 7:6, 6:4. W meczu zaserwował aż 19 asów. Polak to pierwszy polski junior w Paryżu w półfinale od 2008 roku. - Złapałem wspaniałą formę i lecę dalej - powiedział Martyn Pawelski w rozmawia Cezarym Gurjewem, dziennikarzem radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  roland garros SPORT french open wielki szlem

Norweg pisze historię Roland Garros. Zagra o finał!

Marin Čilić i Casper Ruud awansowali do półfinału gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. W środowych ćwierćfinałach Chorwat (ATP 23) niespodziewanie wyeliminował Rosjanina Andrieja Rublowa (ATP 7) 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 (10-2), natomiast Norweg (ATP 8) pokonał Duńczyka Holgera Rune (ATP 40) 6:1, 4:6, 7:6 (7-2), 6:3.
Zobacz więcej na temat:  roland garros french open SPORT wielki szlem