Polskie Radio
Section05

USA

Wsparcie ukraińskiego wojska. "Foreign Affairs" chwali działania Polski

To Europa, w tym Polska, która jest kluczowym graczem, a nie Stany Zjednoczone, wiedzie prym w pomocy Ukrainie w wojnie przeciwko Rosji, organizując ćwiczenia dla ukraińskich żołnierzy i przekazując sprzęt bojowy, w tym czołgi – piszą na łamach amerykańskiego pisma "Foreign Affairs" politolog Alexandra Chinchilla i znawca wojskowości Jahara Matisek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT POLSKA wojsko wojna na Ukrainie Europa

"Jeżeli przekraczamy granice absurdu, wszystko jest dozwolone". Gociek o nowej części "Szybkich i wściekłych’"

- Twórcy w pewnym momencie postanowili zrobić zupełny "odjazd" (…). To nie jest na granicy autoparodii, jak seria "Krzyk", ale stworzyli świat, w którym nie oszukują widzów, nie mówią, że to będzie kolejna cześć Jamesa Bonda, oni po prostu się bawią - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, który z Piotrem Goćkiem omawiał nowości filmowe.
Zobacz więcej na temat:  FILM Łukasz Adamski Piotr Gociek kino KULTURA Polskie Radio 24

USA: nowy przewodniczący Kolegium Połączonych Sztabów. Joe Biden ogłosił nominację

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ogłosił nominację obecnego dowódcy Sił Powietrznych USA generała Charlesa Browna na nowego przewodniczącego Kolegium Połączonych Sztabów. Charles Brown zastąpi generała Mike'a Milleya, który sprawował tę funkcję od 2019 r. O szczegółach korespondent IAR w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Ameryka Joe Biden wojsko armia Marek Wałkuski ŚWIAT

Do Polski przybędzie amerykańska misja handlowa. Ambasador USA: zgromadzi czołowe spółki energetyczne

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzeziński poinformował, że w dniach od 20 do 22 września w Polsce będzie przebywała amerykańska misja handlowa energii jądrowej. Przedstawiciele spółek zza oceanu i polscy partnerzy mają omówić między innymi łańcuchy dostaw energii jądrowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mark Brzezinski energetyka elektrownia atomowa energia atomowa bezpieczeństwo energetyczne prąd GOSPODARKA Stany Zjednoczone relacje polsko-amerykańskie

Jest tajna umowa między USA a Koreą Płd.? Na Ukrainę może trafić setki tysięcy pocisków artyleryjskich

- Korea Południowa przekazuje USA setki tysięcy pocisków artyleryjskich, amunicja trafia następnie na Ukrainę - informuje w środę dziennik "Wall Street Journal". To zmiana w polityce Seulu, która pozwoli na odciążenie USA w zaopatrywaniu Kijowa i pomoże w przeprowadzeniu ukraińskiej kontrofensywy - dodaje gazeta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna 2023 Rosja Korea Południowa