Polskie Radio
Section05

wielki szlem

Australian Open: Aryna Sabalenka w ćwierćfinale. Białorusinka wciąż nie przegrała seta

Rozstawiona z numerem drugim Aryna Sabalenka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Broniąca tytułu białoruska tenisistka pokonała Amerykankę Amandę Anisimovą 6:3, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i sześć minut. 25-letnia zawodniczka z Mińska nie straciła jeszcze seta w tegorocznej edycji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Australian Open Aryna Sabalenka

TYLKO U NAS Zieliński ogrywa gospodarzy. "Mogłem sobie narobić wrogów"

Jan Zieliński ma za sobą już trzy zwycięstwa w tegorocznym Australian Open. Zarówno w deblu, jak i w mikście Polak musiał mierzyć się z presją australijskich kibiców, którzy dopingowali zawodników gospodarzy. - "Aussie, Aussie, Aussie" było przeciwko mnie non stop. Ja jednak wywodzę się z collage'u, a tam jest jeszcze ciężej, jeszcze bardziej personalnie i agresywnie, więc nie jest mi to obce - przyznał w rozmowie z Cezarym Gurjewem z radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Australian Open Jan Zieliński

TYLKO U NAS "Musimy sobie z tym poradzić". Wiktorowski o porażce Świątek

Iga Świątek zakończyła swoje zmagania w tegorocznym Australian Open na 3. rundach. Polka niespodziewanie przegrała z nierozstawioną Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6. - Musimy sobie z tym poradzić. Wrócić, odpocząć i wtedy przeanalizować to, co się stało, a potem przygotować się do kolejnych startów - powiedział trener Polki Tomasz Wiktorowski w rozmowie z Cezarym Gurjewem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Iga Świątek Australian Open

TYLKO U NAS Trener Fręch nie boi się meczu z gwiazdą: coś tam wymyślimy

Trener Magdaleny Fręch nie ukrywał dumy i radości z powodu życiowego sukcesu swojej podopiecznej, która po raz pierwszy awansowała do IV rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. - Jeśli zawodnik czuje wsparcie trenera, to zawsze wierzy w zwycięstwo - podkreślił Andrzej Kobierski w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Tenis Australian Open Magdalena Fręch Cori Gauff