Polskie Radio
Section05

wisła kraków

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Zagłębie Lubin. Decydujący cios w końcówce, "Miedziowi" wyszarpali punkty

Wisła Kraków uległa Zagłębiu Lubin 1:2 (0:0) w meczu 11. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. "Biała Gwiazda" objęła prowadzenie w 55. minucie po golu Kostarykańczyka Felicio Brown Forbesa. Trzynaście minut później wyrównał Chorwat Lorenco Šimić. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości zdobył w 86. minucie Kacper Chodyna.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Zagłębie Lubin Piłka nożna SPORT

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Passa "Białej Gwiazdy" przerwana

Wisła Kraków przegrała z Lechią Gdańsk 1:3 w zaległym meczu 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie po trafieniu Brazylijczyka Jeana Carlosa. Pięć minut później wyrównał Michał Nalepa. Dziewięć minut po zmianie stron piłkę do własnej bramki skierował obrońca "Białej Gwiazdy" Maciej Sadlok. Wynik ustalił w 68. minucie Portugalczyk Flavio Paixao, wykorzystując rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Sadloka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Lechia Gdańsk Piłka nożna

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Podbeskidzie. "Biała Gwiazda" ma patent na beniaminków

Wisła Kraków pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0) w meczu 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Pierwszą bramkę dla Wisły, po uderzeniu z rzutu karnego, zdobył Brazylijczyk Jean Carlos (35'). Drugiego gola dla gospodarzy strzelił Hiszpan Chuca (61'). Od 71 minuty Podbeskidzie grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Aleksandra Komora. Ostatnią bramkę dla zespołu z Krakowa zdobył Jakub Błaszczykowski (90+1').
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Podbeskidzie Bielsko-Biała SPORT Piłka nożna Jakub Błaszczykowski

Ekstraklasa: koronawirus w Wiśle Kraków. Są nowe przypadki zakażeń

Wisła Kraków w krótkim komunikacie poinformowała, że wtorkowe testy na obecność koronawirusa przeprowadzone wśród piłkarzy, członków sztabu szkoleniowego i pracowników klubu przyniosły kilka pozytywnych wyników. Wcześniej informowano o trzech przypadkach koronawirusa w krakowskim klubie, z czego jeden miał dotyczyć piłkarza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa koronawirus Koronawirus w Polsce

Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Brosz nie rozdziera szat, duży problem w szatni "Białej Gwiazdy"

Trener piłkarzy Górnika Zabrze Marcin Brosz znalazł pozytywy po pierwszej w sezonie stracie punktów. - Nie mieliśmy tylu okazji, co zwykle, ale na plus trzeba zapisać, że nie straciliśmy gola - ocenił piątkowe spotkanie Ekstraklasy z Wisłą Kraków (0:0). Z kolei trener Wisły Kraków obawia się kolejnych przypadków koronawirusa. - Żukow poprosił o zmianę w przerwie (...) nie mógł funkcjonować - powiedział Artur Skowronek.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa SPORT Piłka nożna górnik zabrze