Dziarnowska 8., Tarnowski - 9. w finale rywalizacji w windsurfingowej klasie iQFoil . Występ Polaków ocenia Prezes PZŻ Tomasz Chamera Zobacz więcej na temat:
Komentarze z Polski: dyplomatyczna kampania Ukrainy na rzecz pokoju i Gala Konkursu "Być Polakiem" W audycji, o dyplomatycznej kampanii Ukrainy na rzecz pokoju, rozmawiamy z Janem Piekło, byłym ambasadorem RP na Ukrainie. Wspomnamy też, zmarłego w Drohobyczu, Artura Deskę, działacza społecznego, wolontariusza, historyka, filozofa i wieloletniego publicystę „Kuriera Galicyjskiego”, który ponad 20 lat mieszkał na Ukrainie. Relacjonujemy także uroczystą galę podsumowującą XV edycję Konkursu „Być Polakiem”, organizowanego przez Fundację „Świat na Tak”, wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”. Zobacz więcej na temat:
Paweł Tarnowski był 10. w windsurfingowej klasie iQFoil. "Mądry Polak po szkodzie" Zobacz więcej na temat:
Русская служба Польского Радио: обмен политзаключенных между РФ и Западом, вернисаж выставки к 80-й годовщине Варшавского восстания, Фонд активного восстановления здоровья 1.Обмен политзаключенных между РФ и Западом, 2. Вернисаж выставки к 80-й годовщине Варшавского восстания. 3. Третий сектор: Фонд активного восстановления здоровья. Zobacz więcej na temat:
Gościem Po prostu Wschód jest Anna Maria Dyner z PISM Gościem Po prostu Wschód jest Anna Maria Dyner z PISM. Rozmawiamy o Białorusi i kolejnych próbach reżimu odbudowania stosunków z Zachodem. Zobacz więcej na temat:
Гутарка з Маляванычам пра эміграцыю; гісторыя эмігранткі: “Лёс складваўся так, што заўсёды былі перашкоды” 03-08-2024 Сёння ў выпуску: Гутарка з акторам Аляксандрам Ждановічам пра магчымасці для творцаў у эміграцыі і ўплыў на культуру ўнутры Беларусі; Вайсковыя пракуратуры вядуць ужо дзесяць расследаванняў па фактах перавышэння паўнамоцтваў жаўнерамі на польска-беларускай мяжы; Беларуская эмігрантка: “Лёс складваўся так, што заўсёды былі перашкоды” Zobacz więcej na temat:
Русская служба Польского Радио: новости, спорное участие спортсменов из РФ и Беларуси на ИО в Париже, политическое представительство полка им. К. Калиновского в Украине, журналист Антон Наумлюк о деятельности в Польше 1. Новости. 2. Спорстмены из России и Беларуси не соблюдают принципы нейтральности на Олимпийских играх в Париже. 3.Создание политичепского представительства полка им. К. Калиновского в ВСУ. 4. Иностранцы в Польше: Антон Наумлюк - журналист и общественный активист. Zobacz więcej na temat:
Oliwier Wdowik zajął ostatnie miejsce w biegu eliminacyjnym na 100 metrów: na początku poczułem skurcz Zobacz więcej na temat:
Rozżalony Piotr Lisek po odpadnięciu w eliminacjach skoku o tyczce: brak słów, nie ma wytłumaczenia Zobacz więcej na temat:
Anna Wielgosz nie przeszła przez repesaże. Polka po swoim biegu nie kryła rozczarowania Zobacz więcej na temat:
Katarzyna Wasick z drugim czasem eliminacji. W rozmowie z Markiem Soleckim mówi: to mój rekord życiowy rano Zobacz więcej na temat:
Anita i Krzysztof Trebunia-Tutka: 30-lecie zespołu Trebunie-Tutki świętujemy cały rok Tym razem w audycji "Mało Obiektywnie" Anita i Krzysztof Trebunia-Tutka opowiedzieli o 30-leciu zespołu Trebunie-Tutki. Zobacz więcej na temat: Trójka
Hania Derej: nie lubię marnować czasu W audycji "Mało Obiektywnie" gościła 19-letnia pianistka, kompozytorka i dyrygentka - Hania Derej. Zobacz więcej na temat: Trójka
Z siatkarzami plażowymi Michałem Brylem i Bartoszem Łosiakiem po porażce z Niemcami rozmawiał Tadeusz Musioł Zobacz więcej na temat:
Ocalone przed zagładą 3 sierpnia 1857 r., taką datę nosi kontrakt kupna i sprzedaży praw autorskich do 17 pieśni Fryderyka Chopina, zawarty pomiędzy Justyną Chopinową, matką kompozytora, a berlińskim wydawcą Heinrichem Schlesingerem. Na rękopisie sporządzonym ręką Izabelli Barcińskiej, młodszej siostry kompozytora, widnieje jej podpis oraz Justyny Chopin i Heinricha Schlesingera. Po śmierci Fryderyka Izabella prowadziła ożywioną korespondencję ze znanymi w świecie wydawcami publikującymi jego dzieła, z Breitkopfem i Härtlem w Lipsku, Heinrichem Schlesingerem w Berlinie. W gronie tym znalazł się również przyjaciel kompozytora Julian Fontana działający w Paryżu oraz Maurycy Karasowski, autor jednej z pierwszych polskich monografii chopinowskich. Po śmierci Justyny Chopinowej Izabella Barcińska odziedziczyła większość pamiątek po Fryderyku. Część z nich została spalona lub skradziona podczas tragicznych wydarzeń w roku 1863, kiedy to carscy żołnierze splądrowali pałac Andrzeja hr. Zamoyskiego oraz kamienice przy Nowym Świecie [mieszkali tam Barcińscy]. (md) Zobacz więcej na temat:
Komentarze z Polski: pierwsze samoloty F-16 już na Ukrainie i uszkodzone nagrobki na wileńskich cmentarzach W audycji mówimy, że pierwsze samoloty wielozadaniowe F-16 są już na Ukrainie – potwierdził tę informację minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis. Wcześniej o dostarczeniu samolotów bojowych poinformowała agencja Bloomberg. Nawałnica, która przeszła na początku tygodnia przez Litwę, uszkodziła zabytkowe nagrobki na starych, wileńskich cmentarzach. Chodzi o nekropolię Na Rossie i cmentarz Bernardyński, gdzie spoczywają zasłużeni Polacy, powstańcy styczniowi i żołnierze Armii Krajowej. Informujemy, że w 80. rocznicę wybuchu walk z Niemcami w całej Warszawie odbywały się uroczystości w hołdzie bohaterom największego zrywu niepodległościowego Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Gośćciem jest Maciej Marchewicz, dyrektor Wydawnictwa „Fronda”, które wydało publikację „Powstanie Warszawskie w 100 przedmiotach”. Zobacz więcej na temat:
Polscy kulomioci nie przebrnęli kwalifikacji. Michał Haratyk podkreśla, że to nie był jego dzień Zobacz więcej na temat: