Klaudia Zwolińska wicemistrzynią: nie wierzę, że ktoś nie czuje presji przed startem Zobacz więcej na temat:
Klaudia Zwolińska wicemistrzynią: medal to moment, o którym myślałam codziennie przez 3 lata Zobacz więcej na temat:
Judoka Adam Stodolski pewny siebie przed startem. "Rywalizowałem z najlepszymi" Zobacz więcej na temat:
Strefa Rodzica - Rozmowy z Ekspertami - 22 - Co słyszą kobiety, które nie mogą mieć dzieci Problem niepłodności, sposoby na walkę o potomstwo i stereotypy, które krążą i dotyczą kobiet, które świadomie decydują się na brak potomstwa, to dość częste frazy wyszukiwane w internecie. Co słyszą kobiety, które dzieci mieć nie mogą, albo mają problem z zajściem w ciążę? Opowiedziała o tym Tatiana Ostaszewska-Mosak, psycholog kliniczny zdrowia, od czternastu lat związana z problematyką niepłodności i wspierania jej leczenia. Na podcast zaprasza Polskie Radio Dzieciom. Zobacz więcej na temat:
Przyjaciel i lekarz 29 lipca 1837 r. Jan Matuszyński, szkolny kolega Fryderyka Chopina z Liceum Warszawskiego, jeden z najbliższych przyjaciół kompozytora, otrzymał dyplom doktora medycyny w akademii paryskiej na podstawie rozprawy „De l'influence du nerf sympatique sur les fonctions des sens”. Trzy lata wcześniej obronił swój pierwszy doktorat na Wydziale Lekarskim w Tybindze. Stamtąd udał się do Paryża, gdzie zamieszkał wspólnie z Fryderykiem Chopinem przy Chaussée d'Antin 5, będąc jego „nadwornym” lekarzem. Wykładał w szpitalach paryskich oraz w Ecole de Médicine. Z przyjazdu Matuszyńskiego do Paryża najbardziej rad był ojciec Fryderyka: „Bardzo się cieszę, że Jaś jest z Tobą, zawsze go lubiłem, to dzielny chłopak, […] gdyż mimo nie sprzyjających okoliczności zdobył sobie zaszczytne stanowisko”. Jan Matuszyński zmarł na gruźlicę mając zaledwie 33 lata. Fryderyk dotkliwie odczuł jego śmierć. W nekrologu jeden z przyjaciół zmarłego, Stefan Witwicki, napisał: „W nauce i pracy zakochany; – młodzieńcem, ledwo nie dzieckiem, zaczął służyć krajowi”. (md) Zobacz więcej na temat:
Русская служба Польского радио: новости, действия режимов Путина и Лукашенко, украинская комедия «Вкус свободы» 1. Новости. 2. Тема дня: Диверсии спецслужб режимов Путина и Лукашенко. 3. Добро пожаловать в Польшу: Дом Яна Матейко в Кракове. 4. Вкус Польши: Премьера украинской комедии «Вкус свободы». Zobacz więcej na temat:
Komentarze z Polski: audycje "Z życia Kościoła" oraz "Ślady na piasku" W magazynie zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanych przez Naczelną Redakcje Programów Katolickich: "Z życia Kościoła" oraz "Ślady na piasku". Zobacz więcej na temat:
Krótka przygoda Magdaleny Fręch z Paryżem. "Było bardzo mało czasu na regenerację" Zobacz więcej na temat:
23 bramki, emocje i medal. Klaudia Zwolińska wicemistrzynią - tak finałowy start na antenie radiowej Jedynki komentował Tomasz Kowalczyk Zobacz więcej na temat:
Русская служба Польского радио: новости, польско-белорусские отношения 1. Новости. 2. Тема дня: Бывший белорусский дипломат Павел Мацукевич о польско-белорусских отношениях. Zobacz więcej na temat:
Magda Linette z pierwszym olimpijskim zwycięstwem. "Trenerzy muszą mnie trochę hamować" Zobacz więcej na temat:
Jest pierwszy medal! Tak finałowy start Klaudii Zwolińskiej na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia relacjonował Tomasz Kowalczyk Zobacz więcej na temat:
Komentarze z Polski: szanse wyborcze Kamali Harris oraz Sezon Kulturalny Polska-Rumunia W audcji rozmawiamy m.in. o szansach na wyborczy sukces Kamali Harris oraz pierwszym w historii Sezonie Kulturalnym Polska - Rumunia. Zobacz więcej na temat:
УСПР: у Любліні говорили про виклики сучасного українського мистецтва. Найновіші переклади видавництва «Warsztaty Kultury» — 28.07.2024 УСПР: у Любліні говорили про виклики сучасного українського мистецтва. Найновіші переклади видавництва «Warsztaty Kultury» — 28.07.2024 Zobacz więcej na temat:
Aleksandra Szczygłowska po zwycięstwie z Japonkami: teraz będzie już tylko lepiej Zobacz więcej na temat: