Berno - szwajcarska stolica na weekend

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2025 11:35
Ruszamy do Szwajcarii, do Berna. Naszymi przewodnikami będą Marcin Barciński, który podpowie, jak najlepiej zaplanować podróż do nieformalnej stolicy tego kraju i Agnieszka Piecuch, która zdradzi, co poza stolicą warto odwiedzić w Szwajcarii. 
Berno to stolica Szwajcarii. Znajduje się w zachodniej części kraju nad rzeką Aare.
Berno to stolica Szwajcarii. Znajduje się w zachodniej części kraju nad rzeką Aare.Foto: Shutterstock

Berno jest administracyjną stolicą Szwajcarii, pięknym miastem nad rzeką Aare. O 16.00 nasz gość, Marcin Barciński, autor bloga MindfulMiles, zdradzi, jak najlepiej się tam dostać - czy warto lecieć do Bazylei, Zurychu czy Genewy. Opowie jak działa Swiss Travel Pass i dlaczego roaming UE w Szwajcarii nie działa. Porozmawiamy też o tym, co warto wiedzieć przed wyjazdem do Szwajcarii samochodem - od winiety po wysokie mandaty za parkowanie.

Bern to kompaktowe miasto nad – idealne na weekend. Marcin opowie o Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO, zegarze Zytglogge, ogrodzie różanym i letnich kąpielach w rzece. Dowiemy się, co warto zjeść, gdzie spać i jakie pamiątki przywieźć do domu.

Naszym drugim gościem, tuż po 17.00, będzie Agnieszka Piecuch, która od 14 lat mieszka w Zurychu. Jest przewodniczką. Nasza gościni podpowie, jak podróżować po Szwajcarii lokalnie, wygodnie i autentycznie. Jej opowieści to zaproszenie do odkrywania tego kraju poza utartym szlakiem.

***

Na audycję z cyklu "City break Europa" w sobotę (19.04) o godz. 16.00 zaprasza Weronika Puszkar

pj


Czytaj także

Budapeszt na city break. Co warto tam zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 10:45
Tym razem wraz z Oliwią Krettek wybieramy się do stolicy Węgier. Przez Budapeszt przepływa rzeka Dunaj - na lewym brzegu, peszteńskim, rozciąga się równina, brzeg prawy to wyżynna Buda. Sprawdzamy, jak zorganizować city break w tym mieście. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szwajcaria - najlepszy kraj świata. Czy alpejski spokój jest dla każdego?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2024 10:52
Szwajcaria trzeci rok z rzędu zwyciężyła w rankingu "najlepszych krajów świata" opracowanym przez portal US News and World Report. Joanna Lampka, która w Szwajcarii mieszkała 12 lat, wie, dlaczego ten kraj zajął tak wysoką pozycję, ale zdradza, że w spontaniczności Szwajcarzy nie mogą się równać z Polakami. 
rozwiń zwiń