Międzynarodowa Obsada na Green Stage W Sobotę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 20:28
Co roku Ostróda Reggae Festival (11-14.07) odwiedza wiele rodzin i setki dzieci. Na najmłodszych uczestników czeka Rodzinna Strefa Twórczego Recyklingu, iluzjonista, fotobudka oraz specjalny koncert Żywa Akademia Pana Kleksa. Gorąco zapowiada się sobota na soundsystemowej Green Stage, gdzie wystąpią uznani artyści z Jamajki, Hiszpanii, Włoch i Polski. Szczegóły poniżej.
U BROWN  RAS BASS
U BROWN & RAS BASS Foto: mat. pras.

STREFA DZIECIĘCA

Czerwone Koszary, 12-14.07, 14:00 - 20:00

Rodzinna Strefa Twórczego Recyklingu w tym roku funkcjonuje pod hasłem „Dzieci dla klimatu”.

W trakcie wykładów i warsztatów zastanowimy się, jak na co dzień możemy pomagać naszej planecie i sprawdzimy, na co wpływ mogą mieć dzieci. Jak pokazała Greta Thunberg - dzieci mają głos! Zabierzemy Was w świat nauki, zabawy, doświadczeń oraz sztuki i rękodzieła z odzysku.  Dla tych, co lubią zajęcia w ruchu, przygotowaliśmy grę terenową z zagadkami i zadaniami. Dla spragnionych ciszy i odpoczynku Strefa Chillout - hamaki i leżaki.

14-07, 15:00

Iluzjonista - czarodziej Adam Duryło w specjalnym pokazie nie tylko dla naszych milusińskich.

W Strefie Dziecięcej festiwalu dostępna będzie również FOTOBUDKA. Niezapomniana pamiątka gotowa w kilkanaście sekund - nielimitowana ilość zdjęć oraz mnóstwo gadżetów!

ŻYWA AKADEMIA PANA KLEKSA

Coś dla najmłodszych uczestników ORF – mądre piosenki w gorących rytmach zaprezentowane przez rówieśników.

Inicjatorem projektu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która wraz z jarocińskim muzykiem i nauczycielem Tomaszem Jankowskim, przy wsparciu Instytutu Książki oraz Gminy Jarocin, przygotowała go w ramach Jarocin Festiwal 2018. Występ młodych lokalnych artystów wraz z tuzami polskiej sceny takimi jak Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk czy dowodzonym przez Piotra Banacha zespołem BAiKA, przyciągnął prawdziwe tumy widzów i był jednym z najlepiej przyjętych koncertów podczas całego festiwalu.

Żywa Akademia Pana Kleksa to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich utworów. Dzieło Jana Brzechwy jest uniwersalne i ponadczasowe. Dla najmłodszych to poznanie pięknej historii, dla tych nieco starszych sentymentalna podróż do lat swojego dzieciństwa.

Sukces jarocińskiego koncertu sprawił, że projekt który miał być jednorazowy, zaowocował kolejnymi występami i zaproszeniami na festiwale muzyczne. W 2019 roku Żywa Akademia Pana Kleksa pojawiała się na największej show case’owej imprezie w Polsce czyli festiwalu Spring Break w Poznaniu.

DREADSQUAD & LASAI

(Polska / Hiszpania)

Powraca nasz główny producent reggae/dancehall, tym razem w specjalnym secie ze swoim gościem z Hiszpanii.

Dreadsquad to projekt, który umieścił Polskę na mapie twórców tanecznych riddimów o mocnych basowych brzmieniach. Łódzkie Superfly Studio wydaje muzykę łączącą jamajskie brzmienia reggae, dubu, dancehallu, ska i rocksteady z nowoczesnym breakbeatem, jungle, dubstepem i garage. Dreadsquad powstał w 2001 roku. Lata działalności przynosiły niezliczoną ilość mixtape'ów, remixów, mashapów i kooperacji. Po setkach występów w Polsce nadeszły wyjazdy europejskie, a obecnie Dreadsquad ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Brazylii, Indiach czy Japonii.  Współpracował z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Jak do tej pory Dreadsquad wydał 4 mixtape’y, 7 albumów producenckich i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów. Jego inspiracją są ścieżki życia, spoiwem jamajska kultura soundsystemowa i współczesna muzyka basowa.

Lasai to wokalista reggae z głosem urban soul z Hiszpanii. Śpiewa w języku angielskim, patois i hiszpańskim. Swoją karierę solową rozpoczął w 2010 roku od demo, które zwróciło uwagę wielu producentów i promotorów. Lasai wydał 2 albumy, 2 mixtape'y i 2 EPki. Pracował między innymi z Mad Professorem, Burning Spectacular czy Million Stylez. Teraz promuje swój najnowszy album „Still the Same” i współpracuje z Legal Shot Sound System, O.B.F, Riddim Tuffa czy DJ Vadim.

Green Stage, 13.07

U BROWN & RAS BASS

(Jamajka/Polska)

Jeden z najbardziej znaczących jamajskich deejay’ów, U Brown, urodził się w Kingston w 1956 roku jako jedno z 11 dzieci w rodzinie.

Gdy miał zaledwie 15 lat, Brown rozpoczął swoją na poważnie karierę nawijacza, pracują dla Sound of Music Sound System. Rozwijał swoje umiejętności nagrywając piosenki - początkowo dla Winstona Edwardsa, a następnie dla Yabby You. W 1975 roku rozpoczął współpracę z Bunny Lee i wypuścił z nim swój pierwszy album „Satta Dread”. Z Lee do końca dekady zrobił jeszcze 3 albumy i trochę singli. Główny wpływ na U Browna miał legendarny U-Roy. W latach 90-tych, po powrocie na Jamajkę z USA, kontynuował produkcję, nagrywanie i nawijanie na sound systemach. To są jego korzenie.

Ras Bass pochodzi z Łodzi. Jest selektorem, dystrybutorem, promotorem i kolekcjonerem ciężkich basowych brzmień z Jamajki. W 2001 roku zaczął grać swoje pierwsze imprezy. Rok później powstał Ras Bass Sound System. Do 2009 roku Ras Bass grał i organizował wiele imprez w Polsce. Obecnie gra głównie poza granicami kraju, w tym w Wielkiej Brytanii, Danii lub na Dub Club w Kingston. Od 2004 roku regularnie podróżuje na Jamajkę, gdzie poznał wielu lokalnych artystów i stworzył największą kolekcję oryginalnych tłoczeń jamajskich winyli w Polsce.

Green Stage, 13.07

UNSTOPPABLE FYAH & DOTTA COPPA

(Jamajka)

Dwóch wschodzących artystów jamajskiego dancehall i reggae razem.

Unstoppable Fyah urodził się w Ohio Rios. Oryginalnym zawołaniem używanym przez Unstoppable Fyah jest „A Fyah”, popularny obecnie zwrot, uwielbiany przez wielu fanów na Jamajce i na całym świecie. Po wydaniu w ciągu ostatnich lat wielu udanych singli i EP, Unstoppable Fyah wypuścił swój pierwszy album „Still Alive”.

Wychowany w Kingston Dotta Coppa to ekscytujący świeży talent z Jamajki. Były uczeń Papine High School, Coppa, realizuje swoje muzyczne marzenia. W 2008 roku Dotta Copa został odkryty na Big Yard przez niesławnego Vybza Kartela. Trochę lirycznych starć, kolaboracji, freestyli i współpraca z młodym, utalentowanym producentem Prince Villa doprowadziły go na kolejny poziom.

Green Stage, 13.07

SHAMANIKA & PABLO RASTER

(Polska/Włochy)

Zapowiada się eklektyczny live act będący połączeniem muzyki elektronicznej, etnicznej, dubu i rapu, w wydaniu uznanych wykonawców.

Shamanika (Natalia Norko) to wokalistka, która podczas koncertów swoim magicznym głosem i tańcem hipnotyzuje publiczność niczym szamanka. W swoich muzycznych działaniach inspiruje się antropologią, teatrem, jogą, buddyzmem, mistycyzmem, szamanizmem, muzykoterapią oraz podróżami po świecie. W swoich tekstach bawi się polszczyzną. W śpiewie wytworzyła specyficzną stylistykę pomiędzy melodeklamacją, poezją śpiewaną a rapowaniem. Stała się znana wielu miłośnikom sceny dubowej w Polsce dzięki grupie Zebra, którą założyła ze Zdzisławem Orłowskim w 2007 roku. W 2015 roku artystka przybrała pseudonim Shamanika i zaczęła tworzyć własne muzyczne produkcje oraz grać jako DJ-ka, pozostając otwartą na różne style, od szeroko pojętej muzyki elektronicznej po etniczną. W 2018 roku w wytwórni Lou & Rocked Boys wydała pierwszy solowy album Shamaniki "Góry poruszę".

W swoim projekcie live Shamanika współpracuje z Pablo Rasterem - producentem, instrumentalistą i wokalistą z Włoch. Pod szyldem projektu RasteR przez 12 lat wyprodukował i wydał 7 albumów i zagrał ponad 900 koncertów. Wyprodukował także niezliczoną ilość remixów oraz riddimów dla włoskich i zagranicznych artystów. Od kilku lat skupiony jest na solowej karierze jako Pablo Raster. Występy Pablo Rastera to mieszanka miksowanych na żywo, pełnych energii, elektronicznych bitów, wzbogaconych dubowymi syrenami, efektami i filtrami.

Drugi muzyk to Wiktor Golc, legendarny mistrz bębnów z Wrocławia. To jeden z pionierów grających muzykę afrykańską w Polsce. Używa bogatego zestawu etnicznych bębnów i perkusjonaliów.

Green Stage, 13.07

Ostróda Reggae Festival

19 edycja, 11-14 lipca 2019, Ostróda

Dotychczas ogłoszeni artyści:

THE CONGOS FEAT. PURA VIDA (JAM/B), AGENT SASCO (JAM), QUEEN IFRICA (JAM), GENTLEMAN’S DUB CLUB (UK), SAMORY I (JAM), JAHNERATION (F), OKU ONUORA (JAM), L’ENTOURLOOP FT. TROY BERKLEY & N’ZENG (F), KING JAMMY (JAM), MARCUS GAD (NC), TABU (PL), GANG BAWARII (PL), ALPHA STEPPA & NAI-JAH (UK/NG), RADIKAL GURU & BAPTISTE (PL/F), PANDADREAD (PL) I MACK (PL), RAGGATTACK (PL/NG), SIDNEY POLAK(PL), ETNA KONTRABANDE (PL), DUBSKA(PL), BAKSHISH (PL), DAMIAN SYJONFAM (PL), JOHNY ROCKERS (PL), DREADSQUAD & LASAI (PL/ESP), U BROWN & RAS BASS (JAM/PL), UNSTOPPABLE FYAH & DOTTA COPPA (JAM), SHAMANIKA & PABLO RASTER (PL/IT), ŻYWA AKADEMIA PANA KLEKSA (PL)

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: Ostróda Reggae Festival