"Ethno Elektro 2", wyjątkowy projekt Mateusza Górnego znanego jako Gooral, to niezwykła mieszanka stylów. Na dwóch krążkach odnajdziemy między innymi klimaty folkowe, zaczerpnięte z kultury Podhala i Beskidów. Nie zabraknie też kompozycji bazujących na orientalnych rytmach i oryginalnych brzmień, utrzymanych w stylu downtempo. Wszystkie te inspiracje sprawiają, że muzyka Goorala jest wyjątkowo oryginalnym, osobnym zjawiskiem na polskiej scenie, a "Ethno Elektro 2" będzie niezwykłym, różnorodnym projektem.
Album ukazał się wytwórni SP Records. Prócz tradycyjnego wydania na płycie CD trafi tego dnia do wszystkich serwisów streamingowych oraz YouTube, a także ukaże się w na płycie winylowej. Będzie to dwupłytowe wydawnictwo, w dwóch wersjach kolorystycznej - czarnej oraz białej ze splatterem.
Okładka albumu mat.pras.
W utworze "Podróż", zapowiadającym premierę albumu "Ethno Elektro 2", pojawia się gościnnie GrubSon - jeden z najbardziej znanych polskich raperów, autor takich hitów, jak "Na szczycie" czy "Naprawimy to". Tekst to motywująca opowieść o poszukiwaniu siebie i swojej drogi, a charakterystyczny styl GrubSona spotyka się z energetycznym bitem Goorala i klimatycznymi partiami skrzypiec w wykonaniu Stanisława Leszczyńskiego.
Gooral to właściwie Mateusz Górny, wyjątkowo zdolny muzyk i artysta z Beskidów. Dał się poznać publiczności jako DJ i producent muzyczny. Muzyka, jaką tworzy to, najprościej mówiąc, mieszanka elektro z rodzimym góralskim folkiem, inspiruje się także downtempo, minimalem i klimatami orientalnymi.
Solowa kariera Goorala rozpoczyna się wraz z wydaniem pierwszej płyty "Ethno Elektro". Z płyty pochodzi "Karczmareczka", najpopularniejszy hit Goorala. W swoim dorobku Gooral ma występy (solo lub z Psio Crew) m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Before Tauron Nowa Muzyka, Open’er Festiwal, Live Festival, Przystanek Woodstock, Orange Warsaw Festival i wiele innych.
mat.pras./pj