Festiwal Niepodległa 2019. Co będzie się działo?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 15:12
Trzy dziedzińce, trzy sceny, ponad 700 wydarzeń, w tym sporo dobrej muzyki - to wszystko w ramach Festiwalu Niepodległa, który już 11 listopada odbędzie się w Warszawie.
Audio
  • O tegorocznych wydarzeniach w ramach Festiwalu Niepodległa opowiada Jan Kowalski (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: plantic/Shutterstock.com

To festiwal, który ma połączyć pokolenia ludzi, którzy chcą świętować wolność. Wszystko z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Celem programu Niepodległa jest łączenie ludzi i zwiększanie poczucia wspólnoty obywatelskiej - mówił szef programowy wydarzenia Jan Kowalski. - Festiwal jest elementem, który ma pokazywać radosne świętowanie. Niekoniecznie trzeba iść w manifestacjach i zakrywać twarz szalikiem. Można przyjść z rodziną, posłuchać dobrej muzyki i zobaczyć powozy konne, zabytkowe pojazdy.

A w ramach Festiwalu na odwiedzających czekać będzie parada zabytkowych konnych powozów, zobaczymy też automobile zabytkowe z lat 1920 - 1950 oraz wystawę zabytkowych sikawek konnych i powozów. Na warszawskim Krakowskiem Przedmieściu będzie można także spotkać wytworne damy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Bluszcz", porządku zaś strzec będą policjanci w historycznych mundurach. Na scenie w pobliżu Uniwersytetu Warszawskiego zagrają zaś gwiazdy, m.in. Pokahontaz, Bovska, Grzegorz Hyży i Krzysztof Cugowski.  

Co jeszcze będzie się działo 11 listopada w ramach programu Niepodległa? I dlaczego warto wziąć udział w tych wydarzeniach? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jan Kowalski (dyrektor Biura Programu "Niepodległa")

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 10.05

kd

Czytaj także

Niepodległość ma rodzaj żeński

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 13:57
- "Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy" odnosi się do kobiet, czyli ponad połowy naszego społeczeństwa - mówi Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. - Proponuje, by przyjżeć się jak w dyskursach narodowych, a to one są treścią obchodów niepodległości, jak wygląda historia, narracje kobiece - dodaje. 
rozwiń zwiń