Przegląd sportowy dnia

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 06:51
Kolejne medale na Uniwersjadzie. Polacy grają dziś z Katarem.

Kombinator norweski Adam Cieślar zdobył drugi złoty medal podczas Uniwersjady w Strbskim Plesie, a zarazem piąty (w tym czwarty złoty) krążek w historii swoich startów w najważniejszej akademickiej imprezie świata. Tym razem Polak zwyciężył w konkurencji obejmującej bieg masowy na 10 km i dwa skoki na K90. Brązowy medal wywalczył Mateusz Wantulok, który z 16. miejsca po biegu przesunął się na trzecie. Srebro dla Niemca David Welde.
Już dzisiaj polscy szczypiorniści staną przed szansą awansu do finału rozrywanych w Katarze mistrzostw świata w piłce ręcznej. Rywalem biało-czerwonych będzie "armia zaciężna" reprezentująca gospodarzy. Występują w niej naturalizowani gracze z Hiszpanii, Francji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Kuby, a także Egiptu i Tunezji.
PGE Skra Bełchatów zagra z Cucine Lube Treia, Jastrzębski Węgiel z Sir Safety Perugia, a Asseco Resovia Rzeszów z VfB Friedrishafen w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów siatkarzy. Spotkania pierwszej rundy play-off zostaną rozegrane pomiędzy 10 a 12 lutego, zaś rewanżowe mecze 17-19 lutego.
Więćej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie załączonego pliku dżwiękowego.

Kombinator norweski Adam Cieślar zdobył drugi złoty medal podczas Uniwersjady w Strbskim Plesie, a zarazem piąty (w tym czwarty złoty) krążek w historii swoich startów w najważniejszej akademickiej imprezie świata. Tym razem Polak zwyciężył w konkurencji obejmującej bieg masowy na 10 km i dwa skoki na K90. Brązowy medal wywalczył Mateusz Wantulok, który z 16. miejsca po biegu przesunął się na trzecie. Srebro dla Niemca Davida Welde.

Już dzisiaj szczypiorniści staną przed szansą awansu do finału rozrywanych w Katarze mistrzostw świata w piłce ręcznej. Rywalem biało-czerwonych będzie "armia zaciężna" reprezentująca gospodarzy. Występują w niej naturalizowani gracze z Hiszpanii, Francji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Kuby, a także Egiptu i Tunezji. Początek meczu o godzinie 16:30.

Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie załączonego pliku dżwiękowego.

Polscy szczypiorniści grają z Chorwacją. Djokovic w półfinale.

Polscy piłkarze ręczni awansowali do półfinału mistrzostw świata.