Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 16:00
Zwycięstwo Ogiera, Kubica dwudziesty.
Robert Kubica
Robert Kubica Foto: Wikipedia/Stefan Brending

Robert Kubica zajął dwudzieste miejsce w Rajdzie Szwecji. Zwyciężył mistrz świata Francuz Sebastian Ogier. Drugi był Belg Thierry Neuville, a trzeci Norweg Andreas Mikkelsen. Przed ostatnią próbą to właśnie Mikkelsen prowadził, mając przewagę trzech sekund nad Francuzem i czterech nad Belgiem, ale w połowie odcinka popełnił błąd, który rozwiał jego nadzieje na końcowy triumf.
Michał Sołowow, zajmujący po sobotnim etapie zajmował wysoką 12. lokatę, wpadł w śnieżną bandę, uszkodził półoś i wycofał się. Kubica miał kłopoty z samochodem w poprzednich dniach, ale mimo to udało mu się wygrać jeden z odcinków specjalnych. Debiutujący w Rajdzie Szwecji Jarosław Kołtun zajął 24. miejsce, a w klasyfikacji WRC2 - siódme.
Polskie biathlonistki zajęły 11. miejsce w sztafecie 4x6 km Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. Wygrały reprezentantki Czech, przed Włoszkami i Francuzkami. Biało-czerwone straciły do triumfatorek ponad cztery minuty.
Norweżka Marit Bjoergen zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w biegach narciarskich. W niedzielę w szwedzkim Oestersund zajęła drugie miejsce w rywalizacji na 10 km techniką dowolną. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Charlotte Kalla
Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.