Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 16:12
Przegląd sportowy dnia - 3 maja 2015
Floyd Mayweather
Floyd Mayweather Foto: Wikipedia/Chamber of Fear

Amerykanin Floyd Mayweather Jr pokonał na punkty Filipińczyka Manny'ego Pacquiao w bokserskiej "walce stulecia" w Las Vegas. Stawką pojedynku były trzy pasy - federacji WBC, WBA i WBO - mistrza świata w wadze półśredniej. Faworyzowany 38-letni Mayweather udowodnił, że jest najlepszym pięściarzem globu bez podziału na kategorie wagowe. W niedzielny poranek czasu polskiego w MGM Grand Garden Arena okazał się całkowicie nieuchwytny dla Pacquiao; był szybszy, bardziej precyzyjny w atakach, do tego świetnie - jak zwykle - spisywał się w defensywie, rewelacyjnie poruszał się na nogach, schodząc z linii ciosu albo klinczując w sytuacjach zagrożenia.
Kolejne medale Polaków na kajakarskich mistrzostwach Europy odbywających się w czeskich Racicach. Ewelina Wojnarowska wywalczyła złoty medal w konkurencji K1 na 500 m, a Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 na 200 m. Ta osada już po raz trzeci, a drugi w niedzielę, stanęła na podium imprezy w czeskich Racicach. Polska ekipa ma obecnie w dorobku pięć medali.
Legia Warszawa po raz 17. zdobyła piłkarski Puchar Polski. W finale rozegranym na stołecznym Stadionie Narodowym pokonała Lecha Poznań 2:1.
Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Darka Matyję. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Poranny przegląd sportowy - 30 kwietnia 2015.