• Rosjanie wygrali AMP FUTBOL CUP 2016 (Czwórka/Czat Czwórki)
  • Relacja z AMP FUTBOL CUP 2016 (Czwórka/Strefa sportu)
Finał AMP FUTBOL CUP 2016
Finał AMP FUTBOL CUP 2016Foto: Darek Matyja

W Rio de Janeiro trwają igrzyska paraolimpijskie i polscy sportowcy mogą je jak na razie nazwać je srebrnymi. Z ośmiu zdobytych medali aż 6 jest tego właśnie koloru.
Nasi ampfutboliści w igrzyskach paraolimpijskich nie startują - ale grali przez 2 dni w turnieju AMP FUTBOL CUP 2016. Na początek ograli Włochów 6:0, potem w grupie przegrali z mistrzami świata Rosjanami 0:3. W półfinale ograli silny zespół Anglii 5:2 i w finale ponownie zmierzyli się z Rosją. Tym razem było to już dużo bardziej wyrównane spotkanie i nasz zespół przegrał z mistrzami świata dopiero po dogrywce 0:1. Królem strzelców turnieju został Bartosz Łastowski.

Więcej informacji w Popołudniowym przeglądzie sportowym przygotowanym przez Darka Matyję.

Popołudniowy przegląd sportowy - 9 września 2016.