Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 5 marca 2017.
Ewa Swoboda (pierwsza z prawej)
Ewa Swoboda (pierwsza z prawej)Foto: Wikimedia Commons/Zorro2212/CC-BY-SA-4.0

Polscy lekkoatleci zdobyli dzisiaj na halowych Mistrzostwach Europy 5 medali - 4 złote i jeden brązowy.W skoku wzwyż najlepszy był Sylwester Bednarek. Polak pokonał poprzeczkę na wysokości 2 m 32 cm. Kolejne medale dzisiaj dołożyli nasi biegacze. Złoty był Adam Kszczot w biegu na 800 metrów oraz nasze sztafety kobiet i mężczyzn 4x400 metrów. Brązowy medal w biegu na 60 metrów dołożyła jeszcze Ewa Swoboda.

Reprezentacja Polski zdobyła w sumie w Belgradzie 12 medali - 7 złotych, jeden srebrny i cztery brązowe. Tym samym "Biało-czerwoni" wygrali klasyfikację medalową! To najlepszy wynik reprezentacji na halowych mistrzostwach Starego Kontynentu w historii polskiej lekkiej atletyki.

W Katowicach zakończyły się zawody Pucharu Świata w judo i mamy powody do zadowolenia. Dwóch Polaków triumfowało w swoich kategoriach wagowych. W kategorii powyżej 100 kg zwyciężył Rafał Sarnacki, a w kategorii do 90 kg najlepszy był Piotrek Kuczera. Turniej PŚ w Katowicach był ostatnim w cyklu kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Warszawie w dniach 20 - 23 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.