Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 12 marca 2017.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Zakończył się pierwszy z czterech etapów turnieju Raw Air - zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych na norweskich skoczniach. Wczoraj w Oslo reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w konkursie drużynowym, a najlepiej z naszej kadry skakał Piotrek Żyła. I w dzisiejszym konkursie indywidualnym popularny 'Wiewiór' potwierdził swoją stabilną formę i zajął 9. miejsce. Gorzej poszło reszcie naszych reprezentantów. Maciej Kot zajął 11. pozycję a Dawid Kubacki był 23.

Kamil Stoch po pierwszej serii był piąty i tracił niewiele do miejsca na podium. Niestety, druga próba na odległość 114,5 m dała mu dopiero 22. miejsce. Co gorsza, Kamil stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na rzecz Austriaka Stefana Krafta, który dzisiejsze zawody wygrał.

W klasyfikacji turnieju Raw Air także prowadzi Kraft, który wyprzedza Niemców Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła jest czwarty.

W Oslo także odbył się bieg Pucharu Świata na 30 km techniką klasyczną. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, drugie miejsce zajęła Finka Krista Parmakoski, a trzecia jej rodaczka Kerttu Niskanen. Szóste miejsce zajęła Justyna Kowalczyk i był to jej ostatni start w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Mateusza Fusiarza. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.