Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 22:30
Sportowe podsumowanie dnia - 13 maja 2017.
Maciej Janowski
Maciej JanowskiFoto: Darek Matyja

Maciej Janowski zajął drugie miejsce w Grand Prix Polski, drugiej rundzie żużlowych indywidualnych mistrzostw świata. Zawody odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W wielkim finale Janowski przegrał ze Szwedem Fredrikiem Lindgrenem. Trzecie miejsce wywalczył Australijczyk Jason Doyle.

Na kieleckim stadionie MOSiR odbył się VIII Lekkoatletyczny Memoriał Zdzisława Furmanka. Na listach startowych figurowały nazwiska medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Najlepsze wyniki padły w pchnięciu kulą i rzucie młotem. W konkursie młociarzy udział wzięli m.in. dwukrotny mistrz świata, Paweł Fajdek i brązowy medalista olimpijski, Wojciech Nowicki. Zwyciężył Fajdek, uzyskując najlepszy w tym roku wynik na świecie - 81.51 m.
Konrad Bukowiecki wygrał natomiast pchnięcie kulą - 21.51 m (najlepszy w tym roku wynik w Europie, jego rekord życiowy na stadionie).

Zofia Klepacka zdobyła w Marsylii złoty medal mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie RS:X. Maja Dziarnowska, która prowadziła po fazie zasadniczej odpadła w niedzielnym ćwierćfinale i ostatecznie  w mistrzostwach Europy zajęła 5. miejsce, ósmy był Paweł Tarnowski.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Popranny przegląd sportowy - 12 maja 2017.

III Żeglarskie MP youtuberów - Cyber Marian, Magdalena Gawęcka i organizator regat - Bartek Milewski oraz relacja z zawodów.

Popołudniowy przegląd sportowy - 12 maja 2017.