Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 08:11
Poranny przegląd sportowy - 6 czerwca 2017.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com/jarmoluk

Piłkarska reprezentacja Polski trenuje przed sobotnim meczem z Rumunią w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata, a zawodnicy i trenerzy ligowi wczoraj wzięli udział w Gali Ekstraklasy podsumowującej sezon. Piłkarzem sezonu został legionista - aktualby mistrz kraju - Belg Vadis Odjidja-Ofoe. Dodatkowo zwyciężył tez w kategorii najlepszy pomocnik.
Trenerem sezonu wybrano - i tu niespodzianka - nie trenera mistrzów kraju - Jaccka Magierę, nie trenera wicemistrzów czy trzeciej drużyny, a szkoleniowca Korony Kielce - Macieja Bartoszka. Korona zajęla piate mioejsce w lidze.
Podczas gali przyznano też inne wyróżnienia:
Bramkarzem sezonu został  - Matus Putnocky (Lech Poznań)
Obrońcą sezonu - Maciej Dąbrowski (Legia Warszawa)
Napastnikiem sezonu - Marcin Robak (Lech Poznań)
A odkryciem sezonu wybrano 22-letniego Jarosława Niezgodę  ze zdegradowanego Ruchu Chorzów.

Znamy brązowych medalistów mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął zespół Stali Ostrów Wielkopolski, którzy pokonali w drugim meczu małego finału na wyjeździe Czarnych Słupsk 76:67
Kto zdobędzie mistrzostwio kraju - tego jeszcze nie wiemy. Gdyż walka o złoto wciąż trwa.
Na razie Stelmet Zielona Góra prowadzi 2-0 z  Polskim Cukrem Toruń. Trzeci mecz odbędzie się dziś w Toruniuo 17:45.
Do mistrzostwa potrzebne są cztery zwycięstwa.

Także dziś kolejny dzień French Open - niestety już bez Polaków - przynajmniej jeśli chodzi o turnieje seniorskie. Bo wśród juniorów zobaczymy na korcie dziś IOgę Świątek, która powalczy o awans do III rundy  - jej rywalką będzie Kolumbijka - Emiliana Arango.

Poranny przegląd sportowy - 5 czerwca 2017.

Popołudniowy przegląd sportowy - 5 czerwca 2017.