Poranny przegląd sportowy - 18 września 2017.
  • Słowenia mistrzem Europy (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Koszykówka
KoszykówkaFoto: Darek Matyja

Koszykarze Słowenii po raz pierwszy w historii zdobyli złote medale mistrzostw Europy pokonując w finale w Stambule Serbię 93:85. Polska daleko - na 18. miejscu. Kolejne mistrzostwa Europy odbędą się dopiero za cztery lata - w 2021 r. ze względu na zmianę formatu eliminacji MŚ i kwalifikacji olimpijskich.

W pierwszym finałowym meczu ekstraligi żużlowej Unia Leszno wygrała ze Spartą Wrocław 49:41. Rewanże za tydzień. W meczu o brąz Stal Gorzów pokonała Falubaz Zielona Góra 52:38.

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zajęli drugie miejsce w Rajdzie Rzymu. Była to siódma runda samochodowych mistrzostw Europy. Dzięki temu polska załoga umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. cDo zakończenia sezonu pozostał jeszcze jeden rajd. Odbędzie się on na początku października na Łotwie.

Pięć miejsc na podium wywalczyli Polacy w zawodach Polish Open - Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim, które po raz trzeci miały rangę Pucharu Świata. Do finału jako jedyna z biało-czerwonych dotarła Milena Mazurek, która była druga w kategorii 62 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli Patrycja Adamkiewicz (57 kg), Aleksandra Krzemieniecka (wszystkie AZS AWF Warszawa, 73 kg), Jarosław Mecmajer (63 kg) oraz Bartosz Kołecki (obaj AZS OŚ Poznań, 87 kg).

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Norbarta Michalaka.

Głosowanie zakończone - konkurs rozstrzygnięty (GALERIA)

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 09:00
"Sportowe wakacje na Czwórkę z plusem..." - wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Sportowe podsumowanie dnia - 16 września 2017.