Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 22:20
Sportowe podsumowanie dnia - 5 listopada 2017.
Kolarstwo torowe
Kolarstwo toroweFoto: Wikimedia/CC-BY-SA-2.0/nuestrociclismo.com

W podwarszawskim Pruszkowie przez cały weekend rządziło kolarstwo torowe. Furorę podczas zawodów Pucharu Świata zrobiła Justyna Kaczkowska. 20-letnia zawodniczka wygrała w niedzielę wyścig na 3 km. To jedyny złoty medal dla reprezentacji Polski w tych zawodach. W piątek Kaczkowska była też druga w wyścigu scratch. Polacy wywalczyli w niedzielę jeszcze dwa medale. Srebro zdobył Mateusz Rudyk w sprincie indywidualnym. Także drugi był Szymon Sajnok w omnium.

Łukasz Kubot do spółki z Marcelo Melo triumfowali w tenisowym turnieju ATP w Paryżu. W finale polsko-brazylijska para pokonała Hiszpana Marcela Granollersa i Chorwata Ivana Dodiga 2:1. W poniedziałek Kubot i Melo zostaną liderami rankingu ATP deblistów. W 44-letniej historii tej klasyfikacji do tej pory najwyżej z Polaków był właśnie Wojciech Fibak, który w 1979 roku uplasował się na 2. miejscu.

Szanse na triumfy mieliśmy także w singlu, jednak zarówno Jerzy Janowicz jak i Hubert Hurkacz przegrali finały challengerów odpowiednio w niemieckim Eckhental i chińskim Shenzen.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Robert Grzędowski

Święto kolarstwa torowego na pruszkowskim welodromie.

Joanna Jędrzejczyk przegrała z amerykanką Rose Namajunas w walce o pas mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Była to szósta obrona tytułu polskiej wojowniczki - pierwsza przegrana.

Zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w padlu. Na kortach w Warszawie zaprezentowali się, m.in. reprezentanci Polski oraz... Zbigniew Boniek.