Czerwonka i Michalski mistrzami Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 17:00
Natalia Czerwonka i Piotr Michalski zdobyli złote medale podczas łyżwiarskich mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim. Zawody rozegrano na torze w tomaszowskiej Arenie Lodowej.
  • MP w wieloboju sprinterskim w Wiadomościach Czwórki
Czwórka w Arenie Lodowej
Czwórka w Arenie Lodowej Foto: Robert Grzędowski

Dla Natalii Czerwonki wywalczony w Tomaszowie Mazowieckim złoty medal oznacza obronę tytułu sprzed roku. Zawodniczka Zagłębia Lubin czuje się bardzo dobrze w nowej Arenie Lodowej. Kilka tygodni temu zdobyła tam worek medali mistrzostw Polski na dystansach.

Piotr Michalski mistrzem Polski seniorów został po raz pierwszy w karierze. Potwierdził wysoką formę, której przykładem był zeszłotygodniowy wynik uzyskany na torze w amerykańskim Salt Lake City. Tam Piotr przejechał 500 metrów w czasie 34,48 sekundy, a więc zaledwie o 0,06 sekundy gorszym od rekordu Polski Artura Wasia. W Arenie Lodowej tak szybko już nie było, ale, biorąc pod uwagę szybkość tomaszowskiego lodu, Michalski zachwycił publiczność i nie dał szans rywalom.

Posłuchajcie co powiedzieli po zawodach mistrzyni i mistrz - fragment Wiadomości Czwórki w pliku po lewej stronie.

Podium wśród pań uzupełniły Karolina Bosiek i Kaja Ziomek. W rywalizacji mężczyzn drugi był Sebastian Kłosiński, a trzeci Artur Nogal.

Zawody w wieloboju sprinterskim składały się z czterech biegów - dwóch na 500 i dwóch na 1000 metrów. O końcowej kolejności zdecydowały zsumowane czasy z czterech prób.