Popołudniowy przegląd sportowy - 28 marca 2018.
  • Radosław Wojtaszek wicemistrzem Europy w szachach
Radosław Wojtaszek
Radosław WojtaszekFoto: facebook Radosława Wojtaszka

Radosław Wojtaszek został wicemistrzem Europy w szachach. Polak w ostatniej serii meczów zremisował po niemal pięciogodzinnej partii z Sananem Sjugirowem. Rosjanin tym samym wywalczył brązowy medal, a tytuł mistrzowski przypadł w udziale Chorwatowi Ivanowi Saricowi, który zgromadził o poł punktu więcej od Wojtaszka.
W mistrzostwach, które odbywały się Batumi w Gruzji wzięło udział 302 szachistów.

Zima się kończy ale biatloniści jeszcze sezonu nie skończyli i walczą o medale mistrzostw kraju w Dusznikach-Zdroju. Dziś rozegrano sprinty, w których państwo Guzikowie udowodnili, że są małżeństwem "na medal". Złoto w sprincie kobiet wywalczyła Krystyna Guzik, a wśród mężczyzn najlepszy był jej mąż - Grzegorz Guzik. Podium wśród kobiet uzupełniła Monika Hojnisz i Kamila Żuk, a wśród mężczyzn Łukasz Szczurek i Mateusz Janik.  W czwartek zawodnicy i zawodniczki powalczą o medale w biegu ze startu wspólnego.

Także w czwartek piąty mecz o mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie. Po czterech spotkaniach GKS Tychy prowadzi z GKS-em Katowice 3:1 i jeśli wygra będzie mógł się cieszyć ze złotego medalu.

Nieco wcześniej bo 25 maja w Warszawie odbędzie się Narodowej Gala Boksu. Podczas tej gali po ponad rocznej przerwie znów w ringu zobaczymy Izu Ugonoha., który będzie walczył z Fredem Kassim.
Jak zapowiadał Izu dziś odwiedzi Strefę sportu, która o 21:30 zamieni się w pięściarski ring...

Poranny przegląd sportowy - 27 marca 2017.

Poranny przeglad sportowy - 28 marca 2018.