Sportowe podsumowanie dnia - 31 marca 2018.
Tadeusz Błażusiak
Tadeusz BłażusiakFoto: Screen/blazusiak.com

Polacy na podium FIM Mistrzostw Świata Super Enduro!

W Lidkoping w Szwecji odbyła się ostatnia runda FIM Mistrzostw Świata Super Enduro. I mamy dwóch Polaków na podium! Tadeusz Błażusiak został drugim wicemistrzem świata. Polaka wyprzedzili Amerykanin Cody Webb i Brytyjczyk Billy Bolt. Taddy miał jeszcze szansę na wywalczenie tytułu mistrzowskiego, ale z powodu awarii motoru w drugim biegu stracił dużo puntów i spadł na trzecie miejsce. W rywalizacji juniorów Emil Juszczak zajął dzisiaj piąte miejsce, a w całym sezonie wywalczył wicemistrzostwo! Wygrał, z olbrzymią przewagą, bezkonkurencyjny Niemiec Kevin Glass.

Reprezentacja Polski podczas trwających w Bukareszcie Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów wywalczyła już pięć medali. Dzisiaj ta sztuka udała się Łukaszowi Greli w kategorii do 94 kilogramów i Kindze Kaczmarczyk w kategorii do 90 kilogramów - oboje zgarnęli brąz. Dorobek medalowy Polaków na zawodach w Rumunii uzupełniają Joanna Łochowska, która została mistrzynią Europy w kat. do 53 kg, Kacper Kłos - wicemistrz w kategorii do 85 kg i Patrycja Piechowiak, która była trzecia w kat. do 69 kg.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.