Dobra jazda Pieniążka na Korsyce

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 15:00
Łukasz Pieniążek zajął piąte miejsce w klasie WRC 2 w 61. Rajdzie Korsyki. To drugi tegoroczny start Polaka w Rajdowych Mistrzostwach Świata.
  • Łukasz Pieniążek po sobocie w Wiadomościach Czwórki
  • Łukasz Pieniążek podsumowuje niedzielę i cały rajd
Łukasz Pieniążek na trasie 61. Rajdu Korsyki
Łukasz Pieniążek na trasie 61. Rajdu KorsykiFoto: materiały prasowe

W trakcie rajdu wielu znanych kierowców, jak choćby Sebastien Loeb, miało kłopoty i wypadało z trasy. Pieniążek zaliczył tylko jedną poważniejszą wpadkę, gdy po uderzeniu w skałę na jednym z piątkowych OS-ów złamał felgę, co kosztowało polską załogę siedem minut straty.

Po pechowym trzecim OS-ie w piątek, w sobotę Polak jechał bardzo dobrze i przesunął się do w górę klasyfikacji. W niedzielę udało mu się utrzymać dobrą, piątą pozycję w WRC 2.

61. Rajd Korsyki wygrał genialny Francuz Sebastien Ogier, który na podium wyprzedził Estończyka Otta Tänaka i Belga Thierry’ego Neuville’a. W klasyfikacji WRC 2 bezkonkurencyjny był Czech Jan Kopecky, a za nim na podium uplasowali się Francuz Yoann Bonato i Włoch Fabio Andolfi.

Kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata odbędzie się pod koniec kwietnia w Argentynie, ale polska załoga Łukasz Pieniążek i pilot Przemysław Mazur w niej nie wystartują. Polacy kolejny występ mają zaplanowany w dniach 17-20 maja w Rajdzie Portugalii.

Posłuchajcie wypowiedzi Łukasza w plikach dźwiękowych po lewej stronie.

***

Kitesurferzy w sobotę i niedzielę zaprezentują swoje umiejętności na jeziorze Miedwie - będzie się działo.

Po przerwie na grę w 1. lidze SKRA Warszawa wrociła w tym sezonie do Ekstraligi rugby. Dziś rozegrała swój pierwszy mecz na boisku w stolicy.

Sportowe podsumowanie dnia - 7 kwietnia 2018.