Sportowe podsumowanie dnia - 28 lipca 2018.
Tenis
Tenis Foto: Darek Matyja

Dzień niewykorzystanych szans polskich sportowców.

Magda Linette miała dziś szansę awansować do finału turnieju tenisowego w chińskim Nanchang (pula nagród 250 tysięcy dolarów. Niestety przegrała 5:7, 2:6 z Chinka Wang i marzenie o zwycięstwie w turnieju tej rangi musi odłożyć na później.

W Pradze grała natomiast mistrzyni Wimbledonu juniorek Iga Świątek. Stawka jej meczu z Włoszką Martiną Di Giuseppe był awans do finału turnieju, którego pula nagród wynosi 80 tysięcy dolarów.
Pierwszy set gładko dla Polski 6:1, drugi jeszcze łatwiej dla Włoszki 6:0. Trzeci zakończył się przegraną Świątek po tie-breaku.

Szansy awansu do strefy medalowej nie wykorzystały dziś plażowe piłkarki ręczne. Polki przegrały 1:2 w ćwierćfinale z Norweżkami. Potem wygrały jednak 2:0 z Paragwajem i jutro zmierzą się z Dunkami w spotkaniu o 5. miejsce w mistrzostwach świata

Natomiast na czwartym miejscu zakończył jazdę indywidualną na czas Michał Kwiatkowski podczas 20-ego, przedostatniego etapu kolarskiego wyścigu Tour de France.
Do zwycięzcy, którym został Tom Dumolin Polak stracił 50.sekund. Liderem przed ostatnim etapem pozostał Brytyjczyk Thomas.

Na sobotę zaplanowano dwa mecze Pierwszy z nich spotkały się dwa Zagłębia. To z Lubina pokonało 2:1 Zagłębie Sosnowiec.

W Kielcach Korona po pierwszej połowie prowadziła z Legią 1:0, ale ostatecznie przegrała 1:2.

***

Remis Lechii ze Śląskiem, Wisła Krakow lepsza od Miedzi.

Plażowe piłkarki ręczne przegrały w ćwierćfinale z Norweżkami.

Na Stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej odbyły się mistrzostwa Polski w zjeździe na górskich hulajnogach.