Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 29 lipca 2018.
Kolarstwo
KolarstwoFoto: Wikipedia

Brytyjczyk Geraint Thomas z grupy Sky wygrał 105. kolarski Tour de France. To jego pierwszy triumf w tym wyścigu. W klasyfikacji generalnej pokonał Holendra Toma Dumoulina z Sunwebu i swojego rodaka i kolegę z zespołu, Chrisa Froome'a. Najlepszy z Polaków, Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zakończył TdF na 19. miejscu. Pozostali Polacy: Michał Kwiatkowski - 49. miejsce, Paweł Poljański - 94., Tomasz Marczyński - 103., a Maciej Bodnar - 122.

Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał Grand Prix Węgier, dwunastą rundę mistrzostw świata Formuły 1. Na torze Hungaroring Brytyjczyk wyprzedził kierowców Ferrari - Niemca Sebastiana Vettela i Fina Kimiego Raikkonena. W klasyfikacji generalnej, prowadzi Hamilton i ma 213 pkt. Goniący go Vettel ma ich 189. Następny wyścig w Belgii 26 sierpnia.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Na Stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej odbyły się mistrzostwa Polski w zjeździe na górskich hulajnogach.

Sportowe podsumowanie dnia - 28 lipca 2018.

W podwarszawskich Starych Babicach rozegrano międzynarodowy turniej krykieta CE Natives Cricket Cup. Zwycięzyła drużyna Estonii, która w finale pokonała Polskę Północną.