Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 6 sierpnia 2018.
Wojciech Pszczolarski
Wojciech Pszczolarski Foto: facebook Wojciecha Pszczolarskiego

Wojciech Pszczolarski zdobył złoty medal w wyścigu punktowym podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Glasgow. Polak uzyskał 102 punkty i o 19 pkt wyprzedził Belga Kenny'ego de Ketele i o 31 pkt - Austriaka Stefana Matznera. To drugi medal dla Polski w tej imprezie - w sobotę po brąz w wyścigu na dochodzenie na 3 kilometry sięgnęła Justyna Kaczkowska.

W Lotto Ekstraklasie pozostały już tylko dwa zespoły, które po trzech kolejkach mają komplet punktów - Piast Gliwice i Lech Poznań.
Wyniki niedzielnych spotkań:
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1
Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1:3

Dziś dokończenie 3. kolejki - Cracovia zagra z Arką Gdynia.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

W australijskim Sydney zakończyły się mistrzostwa świata w rugby na wózkach. Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce w turnieju.

Pascal Ackermann z drużyny Bora-Hansgrohe wygrał drugi etap 75. Tour de Pologne. To drugie zwycięstwo młodego Niemca w tegorocznym wyścigu.

Sportowe podsumowanie dnia - 5 sierpnia 2018.