Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 22:20
Sportowe podsumowanie dnia - 5 sierpnia 2018.
Wioślarstwo - zdjęcie ilustracyjne
Wioślarstwo - zdjęcie ilustracyjneFoto: Joebrunton / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Z czterema medalami zakończyli występ w mistrzostwach Europy w Glasgow polscy wioślarze. W niedzielę srebrny medal zdobyła dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz i Joanna Dorociak. W sobotę Polacy trzykrotnie stawali na podium; po złoty medal sięgnęła czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann), a po brązowe - czwórka podwójna mężczyzn (Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel) oraz czwórka bez sterniczki (Olga Michalkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska).

Wojciech Pszczolarski zdobył złoty medal w wyścigu punktowym podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Glasgow. Polak uzyskał 102 punkty i o 19 pkt wyprzedził Belga Kenny'ego de Ketele a o 31 pkt - Austriaka Stefana Matznera. To drugi medal dla Polski w tej imprezie - w sobotę po brąz w wyścigu na dochodzenie na 3 kilometry sięgnęła Justyna Kaczkowska.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 4 sierpnia 2018.

W australijskim Sydney zakończyły się mistrzostwa świata w rugby na wózkach. Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce w turnieju.

Pascal Ackermann z drużyny Bora-Hansgrohe wygrał drugi etap 75. Tour de Pologne. To drugie zwycięstwo młodego Niemca w tegorocznym wyścigu.