Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 08:15
Poranny przegląd sportowy - 21 sierpnia 2018.
Lekkoatletyka
LekkoatletykaFoto: Darek Matyja

Pierwszy dzień Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy i od razu 6 medali Polaków i pierwszy miejsce w tabeli medalowej. Nasi reprezentanci zdobyli w sumie 6 krążków: 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Po złote sięgnęli: w biegu na 1500 metrów Aleksander Kossakowski z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, a w pchnięciu kulą - Bartosz Tyszkowski i Lucyna Kornobys. Srebrne medale wywalczyli: Joanna Olesiuk w pchnięciu kulą i Katarzyna Piekart w rzucie oszczepem , a brązowy - Łukasz Czarnecki także w rzucie oszczepem.

Agnieszka Radwańska znów odpada w pierwszej rundzie.  W New Haven Polka przegrała z Petrą Kvitovą 1:6, 6:7 (3-7). W 2016 roku Radwańska wygrała ten turniej, a w półfinale Czeszkę wówczas pokonała. Przed rokiem Agnieszka grała w New Heaven w półfinale. Kolejny turniej, w którym weźmie udział Polka to już US Open.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 20 sierpnia 2018.

Trzy medale wywalczyli reprezentanci Polski w mistrzostwach Europy w kajakowym freestyle'u. Zawody odbyły się na Słowacji.

Gościem poniedziałkowej Strefy sportu był Grzegorz Dróżdż z Warszawskiego Klubu Gry w Petanque Ule Boules.