Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 27 sierpnia 2018.
Michał Kwiatkowski w barwach Sky
Michał Kwiatkowski w barwach Sky Foto: Dana Gardner/Shutterstock.com

Michał Kwiatkowski został liderem klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. W niedzielę podczas drugiego etapu Kwiatkowski zajął drugie miejsce, a na mecie w Caminito del Rey po fantastycznym finiszu wyprzedził go tylko Hiszpan Alejandro Valverde. W poniedziałek kolarze rywalizować będą na trasie z Mijas do Alhaurin de la Torre. Dystans to 182,5 km.

Polscy siatkarze wygrali w Krakowie 16. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W decydującym spotkaniu pokonali Rosjan 3:2, wcześniej wygrywali też z Francją i Kanadą. Wszyscy uczestnicy krakowskiego turnieju wystąpią we wrześniu na mistrzostwach świata, które odbędą się we Włoszech i w Bułgarii. Polacy będą bronić złotego medalu.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach zajęła szóste miejsce w mistrzostwach świata.

Reprezentacja Polski w fistballu zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Europy. Turniej odbył się w niemieckim Adelmannsfelden.

Sportowe podsumowanie dnia - 25 sierpnia 2018.