Biegacze uczcili stulecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 14:00
Biegacze w Warszawie uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości. Na starcie 30. Biegu Niepodległości stanęło ponad 18 tysięcy osób.
Numery startowe 30. Biegu Niepodległości
Numery startowe 30. Biegu NiepodległościFoto: facebook Aktywnej Warszawy

Trasa biegu liczyła tradycyjnie 10 km. Również tradycyjnie bieg cieszył się dużym zainteresowaniem. Wyjątkowa, bo setna rocznica odzyskania niepodległości sprawiła, że na starcie staneło rekordowe 18 tysięcy biegaczy i biegaczek.

Posłuchajcie, co powiedzieli Czwórce uczestnicy biegu.

30. Bieg Niepodległości w Warszawie na dystansie 10 km wygrał wśród mężczyzn Kamil Karbowiak z czasem 00:29:38. Wśród kobiet najlepsza była Anna Gosk, która przybiegła na metę z czasem 00:33:06.

***

W Warszawie trwają mistrzostwa Europy do lat 21 w taekwondo olimpijskim. Pierwsze trzy dni zawodów przyniosły naszej reprezentacji dwa medale.

Master Pharm Budowlani Łódź zdobyli mistrzostwo Polski w rugby. W sobotnim finale Ekstraligi pokonali Ogniwo Sopot 38:16.

Artur Szpilka pokonał niejednogłośnie na punkty Mariusza Wacha w pojedynku wagi ciężkiej podczas gali boksu w Gliwicach.