Przewrotne wyniki konkursu w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 18:05
Austriak Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W pierwszej "dziesiątce" zawodów nie znalazł się żaden reprezentant Polski.
Wielka Krokiew w Zakopanem
Wielka Krokiew w ZakopanemFoto: Wikimedia Commons/Piotr Drabik/CC-BY-2.0

Podmuchy wiatru w końcówce pierwszej serii utrudniły zadanie czołowym zawodnikom klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do drugiej serii nie zakwalifikował się Kamil Stoch, który zajął dziś dopiero 36. miejsce. Co ciekawe, rok temu Kamil również zakończył udział w zawodach po pierwszym skoku.

Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Japończyk Ryoyu Kobayashi również nie spisali się dobrze w pierwszej serii. Dostali jednak szansę poprawy w drugiej części zawodów i wyprzedzili kilku rywali. Kubacki ostatecznie był dziś 12., co jest najlepszym wynikiem wsród "Biało-czerwonych". Kobayashi z 23. miejsca potrafił awansowac na miejsce 7.

Punkty zdobyli dziś też Żyła (19.), Stefan Hula (17.), Jakub Wolny (22.), Paweł Wąsek (27.) i Maciej Kot (30.).

***

Na skateparku Stadionu PGE Nardowego odbywają się w ten weekend zawody freestyle skatingu Warsaw Freestyle Cup. Wyniki w poszczególnych konkurencjach zostaną zaliczone do światowego i polskiego rankingu we jeździe freestyle na rolkach.

Kacper Krawczyk i Wacław Karnacewicz wygrali kategorię group routine, czyli pokazów w parach, podczas 12. Mistrzostw Świata w Sign Spinningu. Zawody w tej nietypowej dyscyplinie odbyły się w Las Vegas.

Świątek i Kubot ograli Rosolską i Maktica w Australian Open.