Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 08:01
Poranny przegląd sportowy - 28 marca 2019.
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Foto: Wikipedia/si.robi

Łukasz Kubot gra dalej w turnieju tenisowym w Miami. Polak i jego deblowy partner Marcelo Melo pokonali wczoraj 7:6, 7:5  Austriaka Oliviera Maracha oraz Chorwata Mate Pavica i są już w półfinale. Teraz polsko-brazylijską parę czeka kolejny tenisowy egzamin. W drodze do finału na przeszkodzie staje im bowiem jeden z najbardziej utytułowanych debli świata - Amerykańscy bliźniacy - Bob i Mike Bryanowie.
W Skopje tempa nie zwalnia Kacper Piorun. Po 9. rundach indywidualnych mistrzostw Europy w szachach Polak wciąż jest na czele stawki z siedmioma punktami. Tyle samo punktów zdobyło jeszcze sześciu innych graczy.
W 10 rundzie rywalem Kacpra Pioruna będzie Gruzin Iwan Czeparinow.
Do zakończenia mistrzostw pozostały już tylko dwie rundy.

Hokeiści Podhala Nowy Targ i GKS-u Tychy walczyli wczoraj w szóstym meczu półfinałowym mistrzostw Polski. Zwykle mecz hokejowy to 3 razy po 20 minut czystej gry. Teraz było jednak inaczej. Spotkanie w Nowym Targu rozpoczęło się o 20:00, a  zakończyło po 1:00. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 a losy meczu  rozstrzygnęły się dopiero w czwartej dogrywce, po ponad 125-ciu minutach gry kiedy to zwycięskiego gola dla GKS-u strzelił Aleks Szczechura
Siódmy, rozstrzygający mecz odbędzie się w sobotę w Tychach.
Na zwycięzcę tej rywalizacji w finale czeka już Comarch Cracovia.

W pierwszych ćwierćfinałowych meczach mistrzostw Polski Jastrzębski Węgiel wygrał z PGE Skrą Bełchatów dopiero po pięciu setach - 3:2. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Aluron Virtu Warty Zawiercie z Cerradem Czarnymi Radom.
W ćwierćfinałach gra się do dwóch zwycięstw. A w półfinałach już czekają już ZAKSA Kędzierzyn Koźle i ONICO Warszawa