Pia Skrzyszowska wicemistrzynią Europy U20

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 23:30
Już trzy srebrne medale Polaków w lakkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 20.
Pia Skrzyszowska
Pia SkrzyszowskaFoto: Darek Matyja

Pia Skrzyszowska została wicemistrzynią Europy do lat 20.  W szwedzkim Boras Polka była druga w finale biegu na 100 metrów przez płotki, poprawiając swój rekord życiowy. Po biegu przyznała, że jeszcze nie czuje się wicemistrzynią Europy i czeka na niedzielną ceremonię medalową.

Posłuchajcie co powiedziała po zdobyciu medalu.

Był to trzeci medal Polaków w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 20. Wcześniej tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Antoni Plichta w biegu na 100 metrów oraz Wojciech Marok w pchnięciu kulą.

***

Futsaliści Uniwersytetu Warszawskiego zajęli ósme miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy.

Polskie rugbystki zajęły trzecie miejsce w drugim tegorocznym turnieju mistrzostw Europy w rugby siedmioosobowym. W klasyfikacji generalnej cyklu znalazły się ostatecznie na czwartej pozycji.

Sebastian Szubski pobił rekord Guinnessa w 24-godzinnym pływaniu kajakiem na wodach stojących. Przepłynął w tym czasie ponad... 250 km.