Wygrane gospodarzy w pierwszej kolejce Ekstraligi

Za nami pierwsza kolejka Ekstraligi rugby w sezonie 2019/20.
Rugby
RugbyFoto: Robert Grzędowski

Rozgrywki Ekstraligi wystartowały! Wyczekiwany przez kibiców sezon rozpoczęło ostatecznie 9 zespołów, bo w ostatniej chwili z gry wycofali się łódzcy Budowlani. W pierwszej kolejce pauzowała więc Awenta Pogoń Siedlce.

Ligę rozpoczął sobotni mecz Skry Warszawa z Juvenią Kraków. "To było spotkanie, które mogło się podobać kibicom" - powiedział Czwórce Bartek Janeczko z Juvenii. Ostatecznie jego drużyna przegrała 29:43, ale sam wysoki wynik potwierdza jego słowa o efektownej grze.

Posłuchajcie całej wypowiedzi Bartka w załączonym pliku dźwiękowym.

W drugim sobotnim meczu zaprezentowali się obrońcy mistrzowskiego tytułu, a więc rugbyści Ogniwa Sopot. Przed własną publicznością pokonali lokalnego rywala, Arkę Gdynia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:3.

W niedzielę kibice emocjonowali się dwoma spotkaniami - w Sochaczewie Orkan podejmował Budowlanych Lublin, a w Łodzi Master Pharm Rugby zagrało z Lechią Gdańsk.

Mecz Orkana z Budowlanymi miał dwa oblicza. W pierwszej połowie lepiej zagrali goście i na przerwie prowadzili 15:0. W drugiej odsłonie gry rugbyści orkana wrzucili wyższy bieg i zdominowali zespół rywali, zwłaszcza w formacji młyna. Gospodarze odrobili straty i wyszli na prowadzenie na kilkanaście minut przed końcem meczu. W emocjonującej końcówce ostatnie przyłożenie zdobył dla Orkana Jakub Młyńczak. Orkan zrewanżował się Budowlanym za porażkę w pierwszym meczu poprzedniego sezonu.

Posłuchajcie, co Kuba powiedział Czwórce o ostatniej akcji i postawie swojej drużyny w meczu z Budowlanymi. Wypowiedź w załączonym pliku dźwiękowym.

Ostatni mecz kolejki w Łodzi wygrało Master Pharm Rugby. Spotkanie z Lechią Gdańsk zgodnie z oczekiwaniami zakończyło się wysokim wynikiem, czyli 40:19.

***

Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik wicemistrzyniami Europy. Sandra Kruk brązową medalistką.

19-latek Marcin Bułka zadebiutował w ligowym meczu w Paris Saint-Germain. Gdy miał 15 lat gościł w "Strefie sportu".

Monakijczyk Charles Leclerc z Ferrari wygrał wyścig o Grand Prix Formuły 1 na torze Spa-Francorchamps w Belgii. Robert Kubica był ostatni wśród kierowców, którzy ukończyli wyścig.