Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 07:00
6 medali polskich lekkoatletów w Katarze.
Marcin Lewandowski
Marcin LewandowskiFoto: Erik van Leeuwen/Wiki Commons/CC BY 2.0/Lluís

W katarskiej Dausze zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Ostatni dzień zawodów przyniósł reprezentacji Polski dwa medale.

Srebro w sztafecie 4x400 metrów wywalczyły Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Polki stoczyły zacięto walkę o drugie miejsce i zwyciężyły w niej z Jamajkami. Pobiły też rekord Polski, który od dziś wynosi 3:21,89. Bieg wygrały Amerykanki.

Drugi niedzielny medal to zasługa Marcina Lewandowskiego, który ukończył bieg na 1500 metrów na trzecim miejscu. Polak znakomicie poradził sobie z szalonym tempem dyktowanym przez biegaczy z Afryki. Zwyciężył Kenijczyk Timothy Cheruiyot (3:29.26), a Srebrny medal zdobył Algierczyk Taoufik Makhloufi (3:31.38). Lewandowski także ustanowił nowy rekord Polski - 3:31.46.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza raz Porannego przeglądu sportowego przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Polka znów była bezkonkurencyjna, pokonując wszystkie rywalki w Edynburgu.

Drużyna futbolu amerykańskiego kobiet Warsaw Sirens wygrała z zespołem Prague Black Cats 38:34. Był to mecz czwartej kolejki Czeskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego pań.

Aż 560 osób wystartowało w pierwszych tegorocznych zawodach Warszawskiej Ligi Boulderowej.