60 medali Polaków na igrzyskach wojskowych w Wuhan

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 13:00
11. złoto wywalczyła ostatniego dnia rywalizacji drużyna maratończyków. Nasze maratonki ze srebrem.
Reprezentacja Polski w maratonie w Wuhan  2019.
Reprezentacja Polski w maratonie w Wuhan 2019.Foto: facebook Aleksandry Lisowskiej

Ostatniego dnia Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych polscy sportowcy-żołnierze zdobyli dwa medale - ba w maratonie. Mimo, że indywidualnie, zarówno w konkurencji mężczyzn jak i kobiet, do podium trochę zabrakło, to w klasyfikacji drużynowej nasi maratończycy wywalczyli złoto (Arkadiusz Gardzielewski, Henryk Szost, Mariusz Giżyński i Marcin Chabowski), a nasze maratonki srebro (Izabela Paszkiewicz, Aleksandra Lisowska, Olha Kalendarowa Ochal, Monika Andrzejczak).

W sumie na 7. igrzyskach sportowych Polacy zdobyli 60 medali (11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe).

***

Polscy lekkoatleci zdobyli w środę dwa tytuły mistrzów Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan.

Rozmys pierwszy, Lewandowski trzeci w biegu na 1500 metrów na igrzyskach wojskowych.

Już 10 złotych medali polskich sportowców-żołnierzy w Wuhan. Złoto w sobotę wywalczył też Michał Rozmys w biegu na 1500 metrów.