Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 08:01
Poranny przegląd sportowy - 21 listopada 2019.
Siatkówka - zdjecie ilustracyjne
Siatkówka - zdjecie ilustracyjneFoto: Robert Grzędowski

Już pod nową nazwą i z nowym sponsorem tytularnym siatkarze wicemistrz Polski - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa okazali się lepsi od mistrza kraju wygrywając na wyjeździe 3:2 (22:25, 25:22, 20:25. 25:20, 15:11) z zespołem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Warszawski zespół w jest jedynym, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał w lidze - na koncie ma 6 kolejnych zwycięstw.

W innym meczu PlusLigi siatkarzy spotkały się drużyny, których mecze jeszcze niedawno elektryzowały kibiców całego kraju - tym razem PGE Skra Bełchatów pokonała Asseco Resovię Rzeszów bez straty seta. Ze zwycięstwa cieszyli się również siatkarze Alurona Virtu CMC Zawiercie, którzy pokonali Cuprum Lubin również nie tracąc seta, a Cerrad Enea Czarni Radom wygrali GKS-em Katowice 3:1.
W ligowej tabeli prowadzi VERVA, przed ZAKSĄ. Trzecia jest Skra.

Od wygranej zaczęły swój udział w Lidze Mistrzów siatkarki zespołu Grot Budowlani  Łódź. Przed własną publicznością wygrały z dziewięciokrotnym mistrzem Finlandii LP Salo 3:1. W kolejnym meczu wicemistrzynie Polski staną już przed trudniejszym zadaniem, bo w Stambule ich rywalkami będą siatkarki Fenerbahce.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji porannego Przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka oraz popołudniowego Przeglądu - tam także wypowiedż Piotra Nowakowskiego z Vervy Warszawa.

***

W ostatnim meczu kwalifikacji do ME 2020 Polska pokonała Słowenię 3:2.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra VERVA Warszawa - dwie niepokonane drużyny w tym sezonie PlusLigi, z których jedna dziś musi przegrać.

Sport akademicki to nie tylko sportowcy..., to także sztab ludzi, którzy codziennie starają się aby wszystko działało sprawnie... Ich pracy często nie widać, ale bez nich nie byłoby żadnej imprezy sportowej organizowanej przez AZS.