Trzeci medal polskich pływaków w Glasgow

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:01
Marcin Cieślak z brązem ME w wyścigu na 100 m stylem motylkowym.
Pływanie
PływanieFoto: Darek Matyja

W Szkocji trwają mistrzostwa Europy w pływaniu na 25-metrowym basenie. I nasi pływacy mają już komplet medali - nie oznacza to jednak, że zdobyliśmy wszystkie możliwe do zdobycie krążki, ale że możemy się pochwalić złotem, srebrem i brązem.
Najpierw tytuł mistrzowski wywalczył Radosław Kawęcki na dystansie 200 metrów grzbietem, potem nasza sztafeta 4x50 metrów zdobyła srebro, a wczoraj brąz do kolekcji dołożył Marcin Cieślak w wyścigu na 100 m stylem motylkowym.

Monika Hojnisz-Staręga zajęła ósme miejsce w biathlonowym biegu Pucharu Świata na 15 km w szwedzkim Oestersund.  Miejsce dobre ale może być jeszcze lepiej przyznała biathlonistka po biegu.

Znamy już wszystkich ośmiu ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski. Wczoraj rozegrano trzy mecze jednej ósmej finału. Stal Mielec wygrała na wyjeździe 2:1 z Błękitnymi Stargard, a w dwóch pozostałych meczach o awansie musiały decydować karne. W tych Miedź Legnica okazała się lepsza od Stomilu Olsztyn, a Cracovia od Rakowa Częstochowa.
Oprócz Cracovii, Miedzi i Stali - z awansu do ćwierćfinału mogą się cieszyć też też piłkarze Legii Warszawa, Piasta Gliwice, Lecha Poznań, Lechii Gdańsk i GKS-u Tychy
Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się 12 grudnia. Mecze tej fazy zaplanowano na marzec 2020. Finał ma zostać rozegrany - tradycyjnie 2 maja na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.