Trzeci Puchar Polski hokeistów z Jastrzębia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 22:15
Sportowe Podsumowanie Dnia - 28 grudnia 2019.
Hokej na lodzie
Hokej na lodzieFoto: pixabay

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie po raz trzeci w historii zdobyli Puchar Polski. W finale w Tychach jastrzębianie pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 2:0. Oba gole strzelili w ostatniej tercji meczu. JKH GKS Jastrzębie wcześniej triumfował w Pucharze Polski w 2012 i 2018 roku.

Finał hokejowego Pucharu Polski był jednym z najważnieszych sportowych wydarzeń soboty. Więcej o nim w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia. Norbert Michalak mówił też, m.in. o kwalifikacjach skoczków narciarskich, dominacji Norweżki Theresy Johaug w biegach na nartach oraz o dobrym występie Polaków w regatach Sydney-Hobart.

***

Robert Grzędowski

Australijski jacht "Comanche" wygrał regaty Sydney-Hobart.

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie i Re-Plast Unii Oświęcim zagrają w sobotę w finale Pucharu Polski.

Polscy skoczkowie w komplecie przebrnęli kwalifikacje do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Nie zachwycili jednak formą, a najlepszy Piotr Żyła zajął dziewiąte miejsce.