Kubacki liderem Turnieju Czterech Skoczni

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 22:10
Dawid Kubacki zajął drugie miejsce podczas konkursu skoków narciarskich w Innsbrucku. Polak objął dzięki temu prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Przed zawodami w Innsbrucku Kubacki był najlepszym Polakiem w klasyfikacji generalnej 68. Turnieju Czterech Skoczni. Po dwóch z czterech konkursów zajmował trzecie miejsce za Japończykiem Ryoyu Kobayashim i Niemcem Karlem Geigerem. Oni jednak tegorocznych zawodów na skoczni Bergisel nie będą wspominać dobrze. Kubacki - inaczej.

Polak w pierwszej serii trafił na znakomite warunki wietrzne. Wykorzystał mocny wiatr pod narty i poszybował daleko za rozmiar skoczni. Odległość 133 metrów powtórzył później tylko Norweg Marius Lindvik - zwycięzca zawodów w Ga-Pa.

Po pierwszej serii Kubacki był drugi za Lindvikiem. W drugiej części rywalizacji ta sytuacja się nie zmieniła i młody Norweg wygrał konkurs po raz drugi w karierze. Nasz reprezentant znów nie stanął na najwyższym stopniu podium, ale objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterecj Skoczni. Po sześciu z ośmiu skoków ma 9,1 punktu przewagi nad Lindvikiem.

Pozostali Polacy spisali się w Innsbrucku nieco słabiej. Piotr Żyła był 12., Kamil Stoch 15., a reszta nie weszła do finałowej serii.

Konkurs w Innsbrucku był głównym tematem Sportowego Podsumowania Dnia na antenie Czwórki - posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Finałowe zawody 68. Turnieju Czterech Skoczni 6 stycznia w Bischofshofen.

***

Damian Majewski - waleczny "kurczak" wśród "byków""

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 10:00
Prawdziwy wojownik - Damian Majewski, spełnia swoje sportowe marzenie i wystąpi w turnieju walk na gołe pięści.

Norweg Marius Lindvik wygrał kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku. Dawid Kubacki 6.. Piotr Żyła - 9., a Jakub Wolny - jako jedyny z naszych nie przeszedł kwalifikacji.

Polskie hokeistki przegrały minimalnie drugi mecz w mistrzostwach świata U-18.