Bez niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2010 09:40
Holandia i Brazylia dołączyły w poniedziałek do grona ćwierćfinalistów piłkarskich mistrzostw świata

Nie było niespodzianek w poniedziałkowych meczach 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Do grona ćwierćfinalistów dołączyły zespoły narodowe Holandii i Brazylii. Faworyzowani "Oranje" w Durbanie wygrali ze Słowacją 2:1, odnosząc czwarte z rzędu zwycięstwo na mundialu w RPA. Bramki dla podopiecznych Berta van Maarwijka zdobyli Arjen Robben i Wesley Sneijder. Autorem honorowego trafienia dla Słowaków w doliczonym czasie gry był Robert Wittek.

W drugim meczu Brazylia przez pierwsze 30 minut gry nie mogła sobie poradzić z Chile. Festiwal strzelecki Brazylia rozpoczęła w 34 minucie, gdy pierwszą bramkę uzyskał Juan. W cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Luis Fabiano. Po przerwie w 59 minucie trzecią bramkę dla Brazylii strzelił Robinho. Po tej bramce piłkarze Chile nie stracili ochoty do gry, zgodnie z wytycznymi trenera Bielsy, który nie ma w zwyczaju stosować defensywnej taktyki nawet w meczach z bardzo groźnymi rywalami, nadal walczyli, ale honorowego gola nie udało się im zdobyć.

We wtorek ostatnie dwa spotkania 1/8 finału, w których Hiszpania zmierzy się z Portugalią, a Japonia zagra z Paragwajem.

Mundial pół żartem, pół serio... (Posłuchaj)

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 09:01
Polskie Radio Euro rozpoczęło cykl poświęcony mistrzostwom świata w piłce nożnej w RPA.

Napastnik zespołu Niemiec Miroslav Klose, z powodu problemów zdrowotnych, bierze pod uwagę możliwość zakończenia kariery reprezentacyjnej po zakończeniu piłkarskich mistrzostw świata w RPA.

Holandia wygrała w pierwszym ćwierćfinale 2:1 z Brazylią, a Urugwaj był lepszy w rzutach karnych (4:2) w spotkaniu z Ghaną.

Co nas zaskoczyło w RPA - jak być miało, a jak było w rzeczywistości.