Remis w pierwszym meczu powracającej Ekstraklasy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 06:00
Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1 w pierwszym od niemal trzech miesięcy meczu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. W drugim spotkaniu Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Szczecin 3:0.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Długo wyczekiwany powrót rozgrywek piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy wreszcie stał się faktem. Pierwszy od 9 marca ligowy mecz w Polsce został rozegrany wczoraj we Wrocławiu. Tamtejszy Śląsk zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1. Obie bramki padły w końcówce spotkania.  Raków prowadził po golu Felicio Browna z 84 minuty, a wyrównał w doliczonym czasie gry strzałem z rzutu karnego Michał Chrapek.

Drugi piątkowy mecz zakończył się wysokim wyjazdowym zwycięstwem Zagłębia Lubin. Szczecińską Pogoń lubinianie rozbili już w pierwsze połowie gry, bo na przerwę schodzili przy prowadzeniu 3:0. Autorami bramek Dejan Drazić, Damjan Bohar i Bartosz Białek. W drugiej części gry wynik nie uległ zmianie.

Na sobotę zaplanowano trzy mecze 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. ŁKS zagra z Górnikiem Zabrze, Piast Gliwice z Wisłą Kraków, a Lech Poznań z Legią Warszawa.